3. Пирин диша във врата на лидера

Пирин диша във врата на лидера

Пирин (Благоевград) спечели второто си поредно гостуване в Югозападната „В” група, предаде кореспондентът на Novsport.com

Пирин (Благоевград) спечели второто си поредно гостуване в Югозападната „В” група, предаде кореспондентът на Novsport.com. В мач от 33-ия кръг на първенството „орлетата” победиха като гости с 5:2 Витоша (Долна Диканя). Така отборът на Костадин Герганчев изостава вече само на 2 точки от лидера Пирин (Разлог), който почиваше в този кръг.

Петър Карачоров даде преднина на гостите от Благоевград и откри резултата още в 3-ата минута. В 17-ата пак той се разписа за 2:0, а малко след неговото попадение Георги Ризов удари греда. Така при резултат 2:0 в полза на Пирин двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората часj паднаха още цели пет попадения. В 56-ата гостите си вкараха автогол и направиха преднината на „орлетата” класическа. В 58-ата и 78-ата футболистите на Витоша (Долна Диканя) все пак върнаха два гола.

В 80-ата минута младежкият национал в състава на Пирин Венцислав Бенгюзов бе фаулиран в наказателното поле и бе отсъдена дузпа, която потърпевшия реализира. Две минути преди края на мача завърналият се от Ботев (Пд) Илиян Христов оформи победата 5:2 за Пирин.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига