3. Пирин допусна нелепа загуба с 0:1 от Перун в Кресна

Пирин допусна нелепа загуба с 0:1 от Перун в Кресна

"Орлетата" цял мач натискаха, но си изкараха два червени картона в края и допуснаха гол

Нелепа загуба допуснаха футболистите на ОФК Пирин, които отстъпиха днес с 1:0 в гостуването си на Перун в Кресна.

Орлетата имаха игрово превъзходство в по-голямата част от двубоя, но в последните 10 минута останаха с девет човека след груби грешки в отбрана.

Пиринци започнаха двубоя по-добре, като няколко удара от разстояние нанесе Мутавджийски, но вратаря на домакините избиваше с вещина. В 30 минута Гълъбов бе оставен очи в очи със стража на Перун, но последния се хвърли самопожертвователно в краката на нападателя и изби в корнер.

Втората част започна с масиран натиск на зелените, които окупираха трайно наказателното поле на кресненци. Удари на Мутавджийски, Кацимерски, Гълъбов и Стоев като по чудо не влязоха в мрежата, а гредите спряха Янков и Карадачки в 70-та и 75-та минута.

Именно в последните 15 минути дойде драмата за благоевградчани, които си изкараха два червени картона в рамките на 5 минути. Първо Богданов пресече удар с ръка, но бивайки извън наказателното поле бе изгонен моментално, а в подобна ситуация се оказа и Митов, който спря голова атака с цената на втори жълт картон.

Останали с девет човека, пиринци въпреки всичко опитаха да спечелят всичко в този мач, но това им коства сериозно оголване в ариегардна, а от това се възползваха домакините, които направиха бърза контраатака в 88-та минута  и отбелязаха победното попадение.

До края зелените се опитаха да изравнят, но домакините не позволиха обрат.
Състав на Пирин:
Богданов, Иванов, Митов, Сандев, Стоев, Кацимерски, Шиндов, Янков, Костов, Гълъбов и Мутавджийски.
След почивката в игра се появиха Бижев, Карадачки и Филип Димитров.
Резултати от 3-ия кръг на Югозападната „В” група.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига