3. Пирин (ГД) победи минимално Нефтохимик (СНИМКИ)

Пирин (ГД) победи минимално Нефтохимик (СНИМКИ)

Пирин (ГД) победи втородивизионния Нефтохимик с 1:0 в първа среща от осминафиналите в турнира за Купата на България. Единственият гол в двубоя, игран в Гоце Делчев, реализира Борислав Хазуров в 74-ата минута от дузпа.

Пирин започна по-добре. В 4-ата минута удар на Борислав Хазуров бе избит от голлинията на вратата на Нефтохимик.

Бургазлии създадоха три положения до 30-ата минута. В 19-ата Румен Николов с глава прати топката над напречната греда. В 23-ата минута шут на Молдованов от далечна дистанция премина покрай вратата. В 27-ата минута пък опитът на Лемперов от разстояние беше неуспешен.

След половин час игра отново Хазуров притесни гостите, но вратарят Божидар Стойчев бе на мястото си и спаси. Пет минути преди почивката Стойчев отново отрази удар на нападателя на домакините Хазуров по диагонала в наказателното поле.

С подновяването на играта Хазуров пропусна, след като с хубав удар прати топката към вратата, но стражът на гостите отрази. След това Диян Молдованов за малко да си отбележи автогол при опит да изчисти, но Божидар Стойчев показа невероятен рефлекс и изби в ъглов удар. На отсрещната врата Абдиков изби удар на Дамянов.

Обръчът около вратата на Нафтата се затегна още повече и в 74-ата минута Пирин получи право да изпълни дузпа. Виктор Шишков бе съборен в наказателното поле, а от 11-метровия наказателен удар точен беше Борислав Хазуров.

В последните минути шейховете отърваха разгром.

Реваншът е на 16 декември (неделя) от 13:00 ч.

Стартовите състави:

Пирин (ГД): 83. Абдиков, 3. Пиргов, 4. Дреновички, 5. Гуцев, 6. Фиданин, 8. Лазаров к, 9. Б. Хазуров, 10. Марчев, 18. Лапантов, 20. Коцев, 21. Панайотов

Резерви: 88. Юсев, 2. Катунчев, 11. Шишков, 16. Щерев, 19. Георгиев, 22. Киров, 30. Стоянов

Нефтохимик: 13. Стойчев, 74. Патев, 23. Молдованов, 69. Хашев, 20. Иванов, 6. Дамянов, 76. Лемперов, 77. Манев, 44. Димов, 17. Андонов, 90. Николов

Резерви: 1. Димитров, 4. Лефтеров, 5. Янков, 32. Божинов, 10. Матев, 7. Благов, 11. Петков