3. Пирин (ГД) победи с 1:0 Септември (Симитли) в мач с два червени картона

Пирин (ГД) победи с 1:0 Септември (Симитли) в мач с два червени картона

Единственото попадение бе дело на Симеон Баев

Пирин (ГД) победи с 1:0 като домакин Септември (Смитли) в среща от 9-ия кръг на Западната „Б” група. Единственото попадение бе дело на Симеон Баев в 28-ата минута на мача. Гостите от Симитли завършиха двубоя с 9 човека, след червени картони на Цветелин Ралчовски и Тони Тодоров.

Неврокопчани се адаптираха по-бързо на тежкия терен и успяха да поведат в резултата. В 28-ата минута Петър Лазаров проби отдясно центрира в наказателното поле, където Симеон Баев с удар от въздуха вкара за 1:0.

Двадесет минути след почивката втори жълт и респективно червен картон бе показан на Цветен Ралчовски от състава на гостите.

В края на мача бе изгонен и Тони Тодоров от състава на Септември (Симитли). Той спря непозволено в наказателното поле откъстващия се Георги Каранейчев и получи директен червен картон, а домакините право да изпълнят дузпа. Георги Самокишев обаче стреля над вратата, а резултатът 1:0 в позла на неврокопчани се запази.

На 20 октомври Пирин (ГД) приема на своя стадион Доростол (Силистра), а Септември (Симитли) гостува на Локомотив (Горна Оряховица) в срещи от първия кръг на турнира за Купата на България.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига