3. Пирин (Гоце Делчев) победи с 2:0 Рилски спортист в отложен мач от "Б" група

Пирин (Гоце Делчев) победи с 2:0 Рилски спортист в отложен мач от "Б" група

Пирин (Гд) победи с 2:0 Рилски спортист (Самоков) в отложен мач от 19-ия кръг на Западната "Б" група. Головете за неврокопчани отбелязаха Георги Калайджиев от дузпа в 50-ата минута и Румен Лапантов в 58-ата минута, предаде кореспондентът на Novsport.com в Гоце Делчев.

Домакините можеха спокойно да водят с 2:0 още до петата минута, тъй като Ради Моллов и Ангел Тошев се озоваха сами срещу вратаря на гостите, но ударите им не попаднаха в рамката на вратата. Така се стигна до 50-ата минута, когато Румен Лапантов бе задържан с ръка в наказателното поле на гостите и се стигна до изпълнение на дузпа. Точен от бялата точка бе Георги Калайджиев, който откри за -1:0.

Вторият гол вкара 8 минути по-късно добре игралият през целия мач Румен Лапантов, който със страхотен удар от 25 метра порази целта за 2:0.  Така Пирин (Гоце Делчев) спря амбициите на Рилски спортист за "А" група и записа поредния силен мач пред около 2000 зрители на стадиона в Гоце Делчев. За неврокопчани не игра младежкият национал Даниел Златков, както и Васил Чергов, който е основен играч за тима, воден от треньора Йордан Боздански.