3. Пирин и Септември (Симитли) направиха 2:2 в контрола

Пирин и Септември (Симитли) направиха 2:2 в контрола

Отборите на Пирин и Септември (Симитли) не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2 в контролна среща на терена в Мурсалево

Отборите на Пирин и Септември (Симитли) не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2 в контролна среща на терена в Мурсалево. Веднага след мача отборът от Симитли бе пуснат в почивка, докато този на Пирин ще продължи да се подготвя още една седмица. За Пирин през първото полувреме личаха имената на няколко футболисти от първия отбор, докато останалите бяха предимно играчи от дублиращия отбор и юноши на клуба, които старши треньорът Стефан Грозданов искаше да види в игра.

Мачът започна с положения пред вратата на Пирин. Първо във 2-та минута Цветан Николов след пас на Николай Димиров стреля над вратата. В 9-ата минута отново Николов отправи опасен удар, който стражът на Пирин Веселин Ганев спаси.

В 23-ата минута Ганев показа класа, спасявайки силен изстрел на Димиров. Без положения Пирин все пак откри резултата в 35-ата минута. Тогава след дълъг пас на Самокишев, Златковски спря топката в наказателното поле на Стоянов и той не сбърка за 1:0.

В 43-ата минута новакът в Западната "Б" група Септември (Симитли) стигна до изрявняване. Тогава Шумантов изпълни фаул и след рикошет в стената, топката попадна в Лясков. Той намери Димиров, който вкара на опразнената врата за 1:1През втората част в игра за Септември (Симитли) се появи изпълнителният директор на тима Методи Стойнев, който е наказан да не играе в официални мачове за срок от 2 години. В 53-ата минута отборът на Пирин отново поведе в резултата, чрез гол на Самокишев с глава, а Тихомир Костурков изненада с далечен удар 15-годишния страж на благоевградчани Благой Стоянов в 67-ата минута за крайното 2:2.
Веднага след мача Стефан Грозданов каза, че не е доволен от юношите, които се появиха в игра. Според него много от тях идват ненаучени и нямат място в първия отбор. За нови попълнения той каза, че ще се мисли след арбитража, като тяхната бройка ще зависи от това с колко играчи ще се раздели Пирин през зимата.

Състав Пирин:Ганев, Дюлгеров, И. Михов, Попев, Кацимерски. Анев, Наков, Златковски, К.Стоянов, Коцев (к) ( Бл.Стоянов, Христов, Златанов, Огнянов, Костов, Р. Михов).

Състав Септември: (Симитли): Сотиров, Тренчев, Томов, М. Николов, Башлиев, Шумантов, Панев, Лазаров, Лулейски, Димиров,  Цв. Николов ( Васев, Лясков, Стойнев, Костурков).