3. Пирин изкова 12 поредна победа с човек по-малко

Пирин изкова 12 поредна победа с човек по-малко

Пирин (Благоевград) победи с 1:0 като гост Места (Хаджидимово) в мач от 35-ия кръг на Югозападната „В” група, предаде кореспондентът на Novsport.com

Пирин (Благоевград) победи с 1:0 като гост Места (Хаджидимово) в мач от 35-ия кръг на Югозападната „В” група, предаде кореспондентът на Novsport.com. Гостите от Благоевград останаха с човек по-малко на терена в 65-ата минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Венцислав Бенгюзов.

Победата е 12 поредна и общо 13 в последните 15 мача за момчетата на Костадин Герганчев през пролетния полусезон. Единственото попадение в мача реализира Григор Григоров в 35-ата минута след грешка на вратаря на домакините Иван Симеонов, който изпусна топката при едно центриране.

В 65-ата минута младежкият национал Венцислав Бенгюзов бе съборен в наказателното поле, но реферът от Сандански Иван Бабанов реши, че симулира и му показа втори жълт и съответно червен картон. С човек по-малко на терена отборът на Пирин задържа крехкия аванс от един гол до края на мача.

Лидерът в класирането Пирин (Разлог) записа служебна победа с 3:0 заради неявяване на Септември (София) и запази преднината си от 2 точки на върха пред съименниците си от Благоевград.

В друг интересен двубой Беласица победи с 2:0 Велбъжд (Кн). Попаденията за домакините от Петрич отбелязаха в самия край на мача Методи Стоименов-Гелс (86) и Красимир Шапкаров (90).

Ето и всички резултати от 35-ия кръг на Югозападната „В” група”:

Беласица (Петрич) – Велбъжд (Кюстендил) 2:0
Пирин (Разлог) – Септември (София) 3:0 служ.
Миньор (Бобов дол) – ОФК Костинброд 2:2
Витоша (Бистрица) – Марек (Дупница) 3:1
Рилски спортист (Спортист)  – Чепинец (Велинград) 2:0
ОФК Хебър 2011 (Пазарджик) – Струмска слава (Радомир) 0:3 служ.
Места (Хаджидимово) – Пирин (Благоевград) 0:1

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига