3. Пирин победи Перун с 2:0 (ВИДЕО)

Пирин победи Перун с 2:0 (ВИДЕО)

Кацимерски и Методи Костов вкараха за "орлетата" през първото полувреме

ОФК Пирин победи у дома Перун (Кресна) с 2:0 в сравнително спокоен мач на стадион "Христо Ботев" в неделния следобед, съобщават от пресслужбата на "орлетата".

Играчите на Йордан Боздански създадоха доста положения, но успяха да реализират само две и то през първите 45 минути. Пиринци се впуснаха в атака още от първата минута, като удари отправиха Димиров, Гълъбов и Костов.

В 17-та минута Кацимерски бе най-съобразителен в наказателното поле, като се пласира добре и с глава намери мрежата зад Димитров.

Оборотите леко спаднаха след попадението, но благоевградчани бързо стигнаха и до второ попадение. Методи Костов бе точен в 37-та минута, след като първо стреля във вратаря, но довкара отбитата топка в мрежата.

В 39-та минута реферът Светослав Джевизов подмина нарушение срещу Андрей Стоев в наказателното поле. Второто полувреме премина отново под диктовката на домакините, но и Перун се опитваха да създават проблеми за отбраната на Пирин.

В 53 минута Топалов загря ръкавиците на Васев, а Топалов стреля неточно само няколко минути по-късно. С това се и изчерпаха положенията за гостите, докато пиринци удариха греда в 61 минута след меле в наказателното поле, а в 74-та минута Калайджиев изпусна най-чистото положение останал сам срещу вратаря.

В следващата си среща "зелените" играят в София на 24 март от 15:00 срещу местния Септември.

Прогноза: Добруджа бие Етър в дербито на Втора лига