3. Пирин прави реми с Академик, гонят Беконо

Пирин прави реми с Академик, гонят Беконо

"Орлетата" и "студентите" направиха 1:1 на стадиона в Сливница

Пирин (Благоевград) записа първо равенство в контролите от началото на зимната подготовка. На терена в Сливница „орлетата” направиха 1:1 с втородивизионния Академик (Сф), предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Проверката беше първа за столичния тим, докато Пирин преди това записа пет победи в контролите.

И двете попадения в мач паднаха през второто полувреме. Академик (Сф) поведе в резултата с гол на родения през 1992 г. юноша на ЦСКА Влади Бахъров. Борислав Шопов бе точен за Пирин за крайното 1:1.

Червен картон в мача получи камерунският вратар Даниел Беконо, който е отскоро в Академик. Бившият страж на ЦСКА игра с ръка извън наказателното поле. Предвид приятелския характер на срещата численоста на терена се запази и на негово място влезе друг вратар.

Следващата контрола на Пирин е на 14 февруари (вторник) с Видима-Раковски отново на терена в Сливница. Начело на тима от Севлиево е Костадин Ангелов-Лаптопа, който води за последно Пирин преди да бъде изхвърлен през лятото от „А” група.

Академик (София) има уговорка с Локомотив (Сф) за спаринг на датата 18 ти февруари.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига