3. Пирин продължи победната си серия срещу Струмска слава

Пирин продължи победната си серия срещу Струмска слава

Отборът на Пирин (Благоевград) продължи победния си ход по терените на Югозападната „В” група, предаде кореспондентът на Novsport.com

Отборът на Пирин (Благоевград) продължи победния си ход по терените на Югозападната „В” група, предаде кореспондентът на Novsport.com. В срещата от 31-ия кръг „орлетата” победиха с 3:1 Струмска слава (Радомир) пред около 100 души на стадион „Христо Ботев” и остават единствения тим в групата без загуба през 2012 година.

Капитанът на Пирин Радослав Митревски откри резултата в 7-ата минута. Тогава след центриране от корнер Веско Стойков свали топката с глава към Митревски, който бе точен за 1:0. Две минути по-късно Венцислав Бенгюзов засече с глава центриране отдясно, но вратарят на гостите Георги Христов направи хубаво спасяване.

В 11-ата минута Антонио Хаджииванов проби отляво, нахлу в наказателното поле, видя свободния Веселин Стойков, който с удар от вратарското поле покачи на 2:0.

Гостите от Струмска слава се върнаха в мача в 15-ата минута, когато техният играещ треньор Георги Кьосев засече с глава центриране от корнер и намали резултата на 2:1.

До края на полувремето Венци Бенгюзов направи пропуск за Пирин, а ветеранът Кирил Джоров затрудни максимално стража на „орлетата” Атанас Тапигьозов с удар от фаул.

След почивката натискът на домакините продължи, но усилията им стигнаха само до един гол чрез Петър Карачоров, който засече с крак центриране на Веселин Стойков за крайното 3:1. В сряда има междинен кръг и Пирин (Благоевград) гостува на Велбъжд (Кн).

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига