3. Пирин разгроми Велбъжд с 4:0 в Кюстендил (ВИДЕО)

Пирин разгроми Велбъжд с 4:0 в Кюстендил (ВИДЕО)

"Орлетата" вкараха всички голове след почивката

Категорична победа, макар и в доста оспорван мач, извоюваха футболистите на Пирин днес в Кюстендил, след като победиха домакините от Велбъжд с 0:4.

Всичките попадения в срещата паднаха през второто полувреме, в което зелените доминираха тотално на терена.

Първата част започна с лек натиск на Пирин, като постепенно играта се изравни, а на моменти доста твърдите единоборства, от страна и на двата отбора, взимаха връх.

Чистите положения липсваха и пред двете врати, като домакините успяха само на два пъти да застрашат отбраната на зелените, а удари на Даскалов и Хаджииванов не затрудниха особено вратаря на домакините.

Именно последният изпусна най-чистото положение за Пирин през първата част, след като бе изведен в наказателното поле, но ударът му по диагонала не намери рамката на вратата.

Малко след подновяването на играта през второто полувреме "зелените" поведоха в резултата, като в 49-та минута Хаджииванов проби отдясно и сервира топката на Даскалов, който от няколко метра нямаше проблем да отбележи.

Три  минути по-късно Даскалов изведе Гълъбов сам срещу вратаря, а крилото на "орлетата" хладнокръвно покачи резултата на 2:0.

Третото попадение за Пирин падна в 76-та минута, когато влезлите каро резерви Таиров и Костов взаимодействаха отлично, за да може последният да отбележи красив гол от воле.

Фаик Таиров оформи крайното 0:4, възползвайки се от отличен пас на Марио Янков в 87-та минута.

Следващата среща на Пирин е и последна за полусезона, като идващата неделя "зелените" се изправят срещу Оборище от Панагюрище в Благоевград.

Пирин: Филип Димитров, Иванов, Сандев, Бачев, Стоев, Кацимерски, Григоров, Янков, Хаджииванов, Гълъбов и Даскалов
След почивката в игра влязоха : Шиндов, Костов и Таиров

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига