3. Пирин Разлог спечели дербито в Банско с 3:2

Пирин Разлог спечели дербито в Банско с 3:2

Общо пет гола бяха отбелязани в дерби мача на петия кръг на Б-футболна група между отборите на Банско и Пирин Разлог.

Срещата започна добре за отбора на домакините. В 6-та минута Мартин Станкев обстрелва директно вратата на гостите и Марио Балакчиев спря топката с ръка вътре в наказателното поле. Главният съдия Таско Тасков съвсем справедливо отсъди дузпа в полза на тима от Банско.

Калоян Стоянов не бе точен от бялата точка и изпрати топката над вратата на Ивайло Крушарски. В 20-та минута Николай Демиров от гостите изведе Борис Кондев в наказателното поле на домакините, но вместо да стреля технично той би като начинаещ и топката прелетя над вратата на Веселин Ганев.

В 30-та минута след рейд на Мартин Станкев по десния фланг последва центриране в наказателното поле на гостите и там Атанас Димитров-малкия Джаич, с глава направи безпомощен Ивайло Крушарски за 1:0.

Последното си голово положение за първото полувреме отборът на домакините проигра в 38-ма минута след като Любослав Войнов напредна по левия фланг, насочи топката към Руслан Иванов, той незабавно обстрелва вратата на гостите, но стражът Крушарски отрази кълбото в корнер.

След почивката отборът на гостите избродира бърза контраатака, Красимир Станоев центрира в наказателното поле на Банско и там Димитър Димитров от 7-8 метра простреля Веселин Ганев за 1:1. В 59-та минута Георги Кременлиев от домакините събори в наказателното поле на гостите Борис Кондев и главният съдия Таско Тасков отсъди дузпа в полза на Пирин, която Димитър Наков превърна в гол за 1:2.

В 62-ра минута Йордан Лечов от домакините като последен защитник съботи устремилия се Борис Кондев от гостите и главния арбитър Таско Тасков показа червен картон на нарушителя и остави отбора на Банско с човек по-малко до края на срещата.

Цветан Варсанов от фаул изпрати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Банско за 1:3. В 64-та минута Мартин Станкев от домакините центрира топката в наказателното поле на гостите и там Сергей Георгиев с глава промени резултата на 2:3.

До края на мача непростими пропуски за домакините направиха на два пъти Любослав Войнов, Калоян Стоянов и Сергей Георгиев по веднъж. В 87-ма минута Цветан Варсанов от Пирин Разлог разтресе напречната греда зад вратаря на домакините Веселин Ганев.
Етър излъга Добруджа като гост, Монтана надви дубъла на Лудогорец (ВИДЕО)