3. Пирин (Разлог) записа първа победа в контролите

Пирин (Разлог) записа първа победа в контролите

Новакът в „Б” група записа катерогична победа с 4:0 срещу Септември (Симитли)

Новакът в „Б” група Пирин (Разлог) записа катерогична победа с 4:0 срещу Септември (Симитли) в контролна среща, играна на стадиона в Белица.

Успехът е първи за момчетата на Иван Стойчев в летните проверки, след три поредни загуби от Пирин (ГД), Ботев (Враца) и Локо (Сф).

Загубата е пета поредна за Септемри (Симитли) в контролите от началото на лятната подготовка. Преди това полуфиналистът за Купата на България загуби от Черноморец, Монтана ,Спартак (Плевен) и Хоризонт (Турново).Първото полувреме не предващаваше такъв резултат, тъй като двубоят беше равностоен.

Септември (Симитли) имаше възможност да открие резултата още във втората минута. Тогава Давид Гълъбов центрира от дясно, Радослав Бачев засече с крак топката, но вратарят Янко Димитров спаси.

В 41-ата минута новакът в „Б” група Пирин (Разлог) получи право да изпълни дузпа. Тогава след центриране от фаул на Асен Васев, реферът Ленко Витанов видя нарушение на вратаря Мартин Костадинов срещу противников играч. От бялата точка Владислав Шумантов не сбърка за -1:0. Футболистите на Септември (Симитли) няколко минути оспорваха решението на арбитъра.

Преди това нападателят на Септември (Симитли) Атанас Николов имаше претенции за нарушение срещу него в наказателното поле, което бе подминато от Ленко Витанов.

След почивката футболистите на Пирин (Разлог) в рамките на 5 минути отбелязаха още три безответни гола след грешки в отбраната на Септември (Симитли). Първо в 55-ата минута Душан Делянин покачи на 2:0. В 57-ата минута Николай Хаджиниколов направи резултата класически, а в 60-ата Цветан Варсанов оформи крайното 4:0 в мача.

През първото полувреме в игра за Септември (Симитли) се появи македонският халф Зоран Ефремов от Брегалница (Щип), който ще бъде на проби.

С отбора на Пирин (Разлог) тренира освободеният наскоро от Локо (Сф) нападател Борис Кондев, който се очаква да подсили родния си тим за новото първенство. На проби в тима от Разлог е още юношата на ПСЖ Джомбе Амин, който не издържа тестовете в новака от „А” група Пирин (ГД).

Треньорът Иван Стойчев ще изпробва него и другите дошли на проби в контролата утре срещу третодивизионния Места (Хаджидимово). Проверката отново е насрочена за 10.30 часа на терена в Белица.

Следващата контрола за Септември (Симитли) е в сряда сутринта срещу Черно море.

Състав Септември (Симитли): Мартин Костадинов, Методи Илиев, Радослав Митревски, Димитър Коемджиев, Мирослав Николов, Антон Мангурев, Зоран Ефремов, Костадин Марков, Радослав Бачев, Атанас Николов, Давид Гълъбов ( Стоян Васев, Иван Балтов, Тодор Костурков, Васил Кацарски, Цветан Николов, Антонио Михайлов.

Състав Пирин (Разлог): Янко Димитров, Димитър Руйчев, Евгени Тунтев (к), Александър Дюлгеров, Николай Раданов, Богдан Стоянов, Антонио Ласков, Владислав Шумантов, Асен Васев, Тодор Пандев, Николай Хаджиниколов ( Палаханов, Борислав Шопов, Стоян Кадифчин, Георги Калайджиев, Душан Делянин, Цветан Варсанов, Владислав Христов, Костадин Олев.

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига