3. Пирин удари с 2:1 отбора на Лаптопа

Пирин удари с 2:1 отбора на Лаптопа

Завърналият се при "орлетата" Антонио Хаджииванов вкара пореден гол със зеления екип

Пирин (Благоевград) победи с 2:1 Видима-Раковски в контролна среща, играна в с. Склаве. Наставник на тима от Севлиево е Костадин Ангелов, който за последно води Пирин в „А” група преди отборът да бъде изхвърлен в аматьорския футбол, предаде кореспондентът на Novsport.com  в Благоевград.

Мачът закъсня с един час, тъй като първоначално бе обявен да започне от 14:00 часа на терена в с. Сливница, но се оказа, че там игрището е заледено и на него не може да се играе футбол. Така двата отбора загубиха около един час в търсене на нов терен, за да не пропадне спаринга.

Първото полувреме на мача завърши при резултат 1:1. „Орлетата” откриха резултата в 33-ата минута, чрез Антонио Хаджииванов, който засече центриране отдясно и с глава прати топката под гредата за 1:0. За него това е четвърто попадение с екипа на Пирин в зимните контроли. Малко преди това отново Хаджииванов излезе сам срещу вратаря на Видима, но ударът му срещна вътрешната страна на гредата и се върна право в ръцете на стража.

В края на полувремето в 42-ата минута вратарят на Пирин Георги Богданов изби силен удар отдалеч, топката попадна в Тодор Колев, който направи добавка за 1:1.

Победата за Пирин донесе Атанас Топалов през втората част, който бе точен за крайното 2:1 в мача.

Това е шеста победа за „орлетата” в общо 7 изиграни контролни срещи от началото на предсезонната подготовка и първа срещу елитен тим. Единственото равенство е 1:1 с Академик (Сф).

В събота Пирин и Видима-Раковски ще изиграят още една контрола помежду си като теренът ще се уточнява допълнително. Срещата в Склаве изгледа и спортно-техническият директор на Пирин Петър Михтарски, който остана доволен от успеха.

„Доволен съм от победата и най-вече от настроението в отбора. Виждам старание и желание във футболистите .За това съм доволен. Това е отборът с който през пролетта ще се преследва целта-влизане в „Б” група”, коментира Михтарски.

През пролетния полусезон Пирин ще играе в Югозападната „В” група с лиценза на Перун (Кресна).

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига