3. Поморие - Локомотив София (2:3)

Поморие - Локомотив София (2:3)

Двубоят започна отлично за домакините и още в 6-ата минута Любомир Божинов се разписа

Отборите на Поморие и Локомотив (София) играят при резултат 2:3 в мач от 10-ия кръг на Втора професионална лига.

Двубоят започна отлично за домакините и още в 6-ата минута Любомир Божинов се разписа. Опитният полузащитник вкара първия си гол в срещата от дузпа. Секунди по-късно Борис Тютюков можеше да направи 2:0, но юношата на Ботев (Пловдив) не успя да изненада гостите от София.

В 20-ата минута Живко Петков пропусна отлична възможност, след като бе изведен от Божинов. Таранът на Поморие стреля силно, но право в тялото на Яначков. Отговорът на "железничарите" не закъсня. Николай Цветков свали топката в наказателното поле към Илия Димитров, който обаче насочи кълбото много слабо. Това бе и първата интересна ситуация пред вратата на Димитър Тодоров.

В 27-ата минута играчите на Младен Додич направиха отлична атака по левия фланг. Том центрира по земя, а топката бе засечена от Иво Иванов, стражът изби, но на правилното място се озова Мартин Станкев, който без да се замисли прати кълбото в мрежата на домакините.

В последните секунди на първата част домакините отново поведоха в резултата. Стражът на "червено-черните" направи груба грешка. Любомир Божинов стреля от далечна дистанция, топката бе в ръцете на Яначков, който обаче сбърка фатално.

Състави:

Поморие: 12. Димитър Тодоров, 2. Антон Иванов, 24. Борис Тютюков, 5. Георги Петков, 14. Живко Жеков, 23. Живко Хаджиев, 16. Любомир Божинов, 25. Слави Шопов, 7. Християн Казаков, 22. Христо Лемперов, 18. Живко Петков
Ст. треньор: Огнян Ралев

Локомотив (София): 24. Ивайло Яначков, 23. Емил Виячки, 6. Владимир Семерджиев, 66. Александър Бранеков, 3. Евгени Зюмбюлев, 14. Иво Иванов, 77. Мартин Станкев, 18. Николай Цветков, 20. Здравко Димитров, 33. Том, 9. Илия Димитров
Ст. треньор: Младен Додич

Поморие - Локомотив (София) 2:1

1:0 Любомир Божинов (6)
1:1 Мартин Станкев (27)
2:1 Любомир Божинов (45)