3. Поморие удари гиганта на Изтока Лудогорец

Поморие удари гиганта на Изтока Лудогорец

Вижте какво се случи в 28-ия кръг

Младите футболисти на „Черноморец - Поморие” извършиха малък подвиг, като обърнаха лидера „Лудогорец” от 0:2 до 3:2. Тодор Колев даде аванс на гостите от Разград с попадения в 11-ата и 51-вата минути, но четата на старши треньора Петър Хубчев не се предаде. Васил Калоянов намали в 54-ата минута, а в 70-ата Емил Копаранов изравни. В първата от трите минути продължение на редовното време отново Калоянов донесе победата на домакините.

С 34 точки поморийските „акули” се укрепиха на     2-ро място във временното класиране и в следващия, 29-и, кръг гостуват на „Несебър” на 22 май /неделя/.

Резултати от 28-ия кръг в Източната Б група:

Черноморец (Поморие) - Лудогорец (Разград) 3:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Тодор Колев 11, 0:2 Тодор Колев 51, 1:2 Васил Калоянов 54, 2:2 Емил Копаранов 70, 3:2 Васил Калоянов 90+1

Добруджа 1919 (Добрич) - Несебър 1:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Ивелин Костов 40

Любимец - Доростол 2003 (Силистра) 2:1 (1:0)

голмайстори: 1:0 Боян Табаков 30, 1:1 Тихомир Златков 60, 2:1 Райчо Раев 75

Светкавица (Търговище) - Брестник 1948 (Пловдив) 4:1 (2:1)
голмайстори: 1:0 Даниел Генов 14, 2:0 Цветан Илиев 34, 2:1 Петко Атанасов 39-дузпа, 3:1 Христо Александров 53, 4:1 Цветан Илиев 65