3. Представиха Септември (Симитли) с контрола и скара-бира

Представиха Септември (Симитли) с контрола и скара-бира

Новакът в Западна „Б” група Септември (Симитли) официално представи отбора си за новия сезон 2009/10.

Новакът в Западна „Б” група Септември (Симитли) официално представи отбора си за новия сезон 2009/10. Лошото време се превърна в основна причина последната контрола на Септември срещу друг новак само, че в Югозападната „В” група Перун (Кресна) да бъде изгледана от не повече от 200 зрители по трибуните. Домакините спечелиха последния си спаринг от предсезонната подготовка, побеждавайки гостите от Перун (Кресна) с 2:1. Септември поведе в резултата още в 3-ата минута след гол на Александър Башлиев и грешка на вратаря Кирил Джиков от Перун (Кресна). Емил Драчев изравни за 1:1 в 73-ата минута от дузпа, а преди това в 50-ата минута от бялата точка пропусна да се разпише Атанас Лясков. Тогава Петър Бандев бе съборен в наказателното поле от Николай Георгиев и реферът Стефан Апостолов посочи мястото за изпълнение на 11-метров наказателен удар. Вратарят на гостите Джиков обаче се компенсира за грешките през първата част и отрази удара на Лясков. Победният гол за Септември реализира Илиян Младенов след разбъркване в наказателното поле десет минути, преди да изтече редовното време. За гостите от Кресна с греда в 68-ата минута се отчете Йордан Грънчаров.

Така Септември (Симитли) завърши своята лятна подготовка с победа и в събота гостува на Чавдар (Етрополе) в мач от първия кръг на Западната „Б” група.

Веднага след приятелската среща футболистите на двата отбора и привържениците на Септември (Симитли) се отправиха към скарите разположени на стадиона за празничната част от представянето на тима. Ръководството на Септември в лицето на президента на отбора Методи Бачев и кметът на Симитли Апостол Апостолов бяха подсигурили за празника около 800 кюфтета и кебапчета и около 30 каси бира.