3. Равенство между Любимец и Етър изстреля Черноморец (Поморие) на върха

Равенство между Любимец и Етър изстреля Черноморец (Поморие) на върха

Двубоят на Градския стадион в Любимец завърши при нулево равенство

В среща от 10-ия кръг на Източната „Б” група изправилите се един срещу друг Любимец и Етър не излъчиха победител и завършиха сблъсъка си при нулево равенство. Двубоят се проведе на Градския стадион в Любимец, а двата отбора така и не успяха да намерят правилния път към вратата на съперника, като по този начин взеха по точка от мача.

Домакините имаха възможност да открият в 10-ата минута на срещата, но ударът на Огнянов бе блокиран от Макенджиев и кълбото излезе в корнер. Етър пропиля първата си възможност в 20-ата минута, когато Стойчо Младенов намери своя брат Александър, но ударът на последния премина покрай гредата.

Малко преди да изтече половин час игра от началото на мача Павлов от Любимец бе изведен сам срещу вратаря Цанков, но стражът реагира отлично и изби. В края на първата част Етър създаде ново опасно положение, но след комбинацията между братя Младенови отново не се стигна до гол.

Малко след като изтече час игра Борислав Георгиев получи червен картон и остави тима си с човек по-малко. Въпреки че тимът от Велико Търново доигра срещата с десет души, до попадение в тяхната врата не се стигна. Любимец също запази мрежата си „суха” и така двата отбора грабнаха по точка.

След равенството Етър е на 2-ото място с 20 точки, а Любимец е 3-ти с 18. Лидер е Черноморец (Поморие), който днес се наложи с 1:0 над Доростол.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига