3. Резултатите в "Б" група

Резултатите в "Б" група

Поморие допусна изненадваща загуба от Банско, Нефтохимик направи обрат за едно полувреме срещу Добруджа, Созопол се наложи с 2:0 над Локомотив (Мездра) в последната среща за деня

Отборът на Банско хвърли бомбата в "Б" група след изненадващата победа с 1:0 при гостуването на Поморие.

Поморие бе абсолютният господар на терена през първата част. Още в началните минути опасен изстрел на Александър Иванов бе избит в корнер. Последва невероятен пропуск на Ахмед Ахмедов от малкото наказателно поле. Далечен шут на Славчо Шоколаров пък профуча на сантиметри от дясната греда. Ахмедов се отличи с нов невероятен пропуск три минути преди края на първата част. В края отново той нацели гредата.

В 54-ата минута гостите изненадващо поведоха с попадение на Георги Фикийн. Последваха нови невероятни пропуски на домакините. С шансове се отличиха Кирил Георгиев. В края на двубоя дори централните бранители Георги Петков и Яни Пехливанов заиграха като нападатели, но и това не помогна на домакинте да вземат поне точка.

Отборът на Нефтохимик победи с 2:1 Добруджа в мач от последния кръг на есенния дял на първенството в "Б" група.

Първото положение беше за Симеон Мечев, но удара му беше избит в корнер. В 34-ата минута Костадин Мичев откри резултата за гостите.

През втората част шут на Димитър Георгиев срещна гредата. В 83-ата минута домакините изравниха чрез Борислав Борисов.  В продължението на мача, съдията отсъди дузпа за домакините. За нарушението вратарят на Добруджа получи втори жълт и напусна игра. Зад топката застана Любомир Любенов и той не сгреши от бялата точка, като по този начин донесе късния успех.