3. Рилски спортист загуби при дебюта на Ангел Славков

Рилски спортист загуби при дебюта на Ангел Славков

Рилски спортист загуби с 1:3 (1:1) от гостуващия Академик София при дебюта на новия наставник Ангел Славков в мача от 18-ия кръг на Западната "Б" група.

Домакините от Самоков са недоволни от съдийството на главния арбитър Иван Бабанов и неговите помощници Сашо Деянов и Веселин Миленков и ще подадат контестация.

Димчо Маринов изведе Рилски спортист напред в 14-ата минута, но две минути преди почивката Аспарух Василев изравни след статично положение. Столичани стигнаха до пълен обрат през втората част.

Мирослав Будинов вкара втори гол в 64-ата минута след съмнително положение за засада, а девет минути по-късно Николай Божов реши всичко с трето попадение при контраатака.

"През първите 30 минути играхме добър футбол, вкарахме гол и пропуснахме още няколко положения. В края на полувремето допуснахме наивна грешка и от една статични положение ни изравниха. След почивката отново започнахме добре.
Наложихме преса и контролирахме играта. За нещастие ни отбелязаха втори гол след поне 3-метрова засада. Ще пуснем контестация срещу съдийството", обясни за БТА Ангел Славков, който пое отбора в края на миналата седмица.

"След това допуснахме елементарна грешка в средата на терена и Академик направи контраатака и ни вкара трети гол. В последните минути създадохме още няколко положения. Топката буквално вървеше по голлинията, но нямаше кой да вкара", каза още Славков.

С успеха Академик се изравни с втория в класирането Видима-Раковски с по 35 точки. Лидер е Банско с 39 точки, а Рилски спортист е 14-и с 19 точки.

"В следващия кръг гостуваме на Чавдар. Трябва да се подготвим добре, да освежим играчите и най-вече да поработим върху психическото им състояние. Надявам се в Етрополе да вземем нещо, за да компенсираме днешната загуба", каза Славков.
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч