3. Рожденник бележи за Пирин (Гд), въпреки това отборът губи

Рожденник бележи за Пирин (Гд), въпреки това отборът губи

Пирин (Гд) започна със загуба новото първенство в Западната "Б" група. Воденият от Йордан Боздански отбор загуби гостуването си на Академик (Сф) с 1:2. Неврокопчани поведоха в резултата в 32-ата минута, чрез гол на Марио Близнаков, който си направи чудесен подарък за своя рожден ден, въпреки това неговият тим загуби. Треньорът на Пирин (Гд) Йордан Боздански сподели, че е доволен от играта на своя отбор и ако е нямало, такова явно подпиране на домакините от страна на главният рефер Георги Игнатов неговият тим спокойно щял да се прибере с трите точки.

За следващия мач с Чавдар (Етрополе) в Гоце Делчев Боздански се надява да бъдат картотекирани Гъзиев и Кръстев, които се готвеха цяло лято с отбора и са основни играчи в постройката на отбора за благоевградския специалист. И докато Кръстев се очаква да разтрогне без проблеми с бившия си клуб Марек, то за Гъзиев от  бившия му клуб Брестник проявиха финансови претенции, които са сериозна пречка за неговото оставане в отбора.

Йордан Боздански се надява да уреди случая с играча, като използва приятелските си взаимоотношения с изпълнителния директор на Брестник Димчо Беляков, тъй като ръководството на Пирин (Гд) не може да си позволи лукса да купува играчи