3. С 10 човека Чавдар прекърши в продължения Марица под Тепетата и е на четвъртфинал за купата

С гол в 98-ата минута гостите спечелиха нервния мач

Чавдар е на четвъртфинал за Купата на България. Отборът от Етрополе трябваше да играе 120 минути, за да отстрани като гост бойкия тим на Марица, след като редовните 90 минути завършиха при резултата 0:0.

Двубоят бе напрегнат и доста тежък. В студеното и мокро време в Пловдив двама тима изиграха мъжки мач, в който Чавдар показа по-голяма класа и заслужено продължава напред.

В последните минути срещата пък се изнерви неимоверно, след като капитанът на гостите бавеше играта и бе изнесен то играчите на Марица, заради което Вълков получи червен картон.

Двубоят започна с по една принудителна смяна в двата отбора още в първите 20 минути заради лошия терен.

Първата сериозна опасност в мача бе пред Спартак, когато след далечен удар Йотов изправи на крака 500-те зрители на стадиона в квартал „Захарна фабрика”.

Малко по-късно и Чавдар отговори с удар на най-добрия на терена – нисичкия Петър Тончев, но Грабчев спаси.

В 61-ата минута Юсеинов от домакините бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна. В 68-ата и гостите изпуснаха много чисто положение. Вълчанов от пет метра стреля към вратата, Грабчев изби и Тончев при добавката отново би във вратаря на домакините

В 81-ата минута Райчев получи втори жълт картон, а след това дойде и краят на редовните 90 минути.

Осем минути след подновяването на играта Чавдар поведе, макар и с 10 човека. Вълков направи хубав пробив отдясно, центрира и Петър Тончев с диагонален удар откри резултата с удар в десния ъгъл.

До края на мача играчите на Борис Ангелов бавеха играта и лека полека стигнаха до победата. В последните минути се разиграха и грозни сцени между играчите на двата отбора, за което Атанас Вълков получи червен картон.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч