3. С два гола на Раймонди Локо Пд надигра Брестник

С два гола на Раймонди Локо Пд надигра Брестник

Локомотив (Пд) победи Брестник с 4:3 във втората си контрола, с която бе запълнена паузата в шампионата. Сред зрителите на стадион "Беркут" бяха собственикът на черно-белите Коко Динев и треньорът, спечелил единствената до този момент шампионска титла - Едуард Ераносян.

Още до 10-ата минута Локо поведе с 2:0 с две попадения на уругваеца Николас Раймонди. Двуметровият таран овладя една центрирана топка след грешка на Игнат Дишлиев и въпреки шпагата му я прати в мрежата. Малко по-късно Раймонди се озова в чиста позиция след комбинация със Златински и с диагонален шут направи 2:0.

В 28-ата минута преотстъпеният от Лаута младежки национал Веселин Марчев центрира от фаул и бившият защитник на черно-белите Игнат Дишлиев засече с глава за 1:2. В 32-ата минута се развихри новото попълнение Басалия Саканоко. Юношата на Андерлехт направи хубав пробив между двама бранители на домакините, но бе съборен в пеналта. Капитанът Христо Златински превърна в гол отсъдената дузпа. Минута преди края на първото полувреме Габор Ерош изведе хитро Саканоко сам срещу вратаря и той не сбърка за 4:1.

След почивката наставникът на "Локо" Неделчо Матушев логично направи множество смени и "черно-белите" намалиха темпото. Александър Стойчев - Легендата пък се отчете с две късни попадения за „Брестник”. В 79-ата минута той засече с глава центриране от крилото, а 2 минути по-късно вкара за крайното 3:4 след асистенция на Гриша Иванов.

В самия край вратарят на Локо Тодор Тодоров спаси своите от четвърто попадение след грешка на Юнес Бенжелюн.

СТАТИСТИКА:

Брестник:
Линков, Б. Илиев, Д. Илиев, Дишлиев, Скерлев, Байраков, Петров, Георгиев, Любенов, Атанасов, Марчев (Кирев, Ловков, Грозев, Стойков, Узунов, Стойчев, Денев, Иванов).

Локо:
Лучини, Родригес, Гаджалов, Крачунов, Георгиев, Том, Златински, Ерош, Абушев, Раймонди, Саканоко (Тодоров, Юнес Бенжелюн, Самир Бенжелюн, Кавдански, Коцев, Керчев, Трифонов, Йотов, Герджиков, Мастагарков, Петров).

Голмайстори: 0:2 Раймонди (5, 10), 1:2 Дишлиев (28), 1:3 Златински (32-дузпа), 1:4 Саканоко (43), 3:4 Стойчев (79, 81)

Съдия: Димитър Петков

Жълт картон: Костадин Гаджалов (Локо)

Стадион „Беркут” – 100 зрители

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч