3. Септември победи лидера Банско с 2:0

Септември победи лидера Банско с 2:0

В Симитли събират 5000 лева за пострадалия футболист Дарин Тодоров

Новакът в Западната „Б” Септември (Симитли) се наложи с 2:0 над лидера Банско на собствения си стадион пред около повече от 500 зрители.

Попаденията за домакините реализира Цветан Николов, който бе точен в 26-ата и 40-ата минута на мача.

Отборът на Септември (Симитли) игра 30 минути с човек по-малко на терена заради червения картон на Марио Николов в 60-ата минута.

Иначе двубоят започна с лек превес на домакините, които бяха близо до гола в 19-ата минута. Тогава Цветан Николов нахлу в наказателното поле, но в последния момент Петков пресрещна пасът му към Лазаров.

В 25-ата минута реферът Димитър Андреев подмина игра с ръка в наказателното на Петков. Минута по-късно Николов се възползва от колективна грешка в отбраната на гостите и промуши топката между краката на Аршинков за 1:0. Отново Николов се озова в прегръдките на своите съотборници пет минути преди края на полувремето, когато засече с глава пас на Башлиев за 2:0.

Отборът на Банско пък стигна до удар към вратата на Септември едва в 54-ата минута. Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена заради втори жълт и съответно червен картон на Марио Николов. Гостите обаче не успяха да се възползват и от численото си предимство и резултата се запази. След този кръг Банско продължава да е водач в класирането с 39 точки на четири пред преследвачите Видима-Раковски и Академик (Сф).

След края на двубоя кметът на община Симитли Апостол Апостолов каза, че не е изненадан от успеха на неговия отбор и се радва, че Септември се превръща в хита на този полусезон.

Същото така ръководство и футболисти на отбора се включиха в изключителното благородна кауза в помощ на футболиста на Волов (Шумен) Дарин Тодоров, който лежи в будна кома след претърпяна катастрофа.

В тази връзка играчите на Септември (Симитли) успяха да съберат 1 200 лева за своя колега. Всички приходи от билети, както и половината заплата на градоначалника също ще бъдат преведени по сметката на пострадалото момче.

От лагера на Банско пък заявиха, че този мач трябва час по-скоро да бъде забравен и да се мисли за срещите, които предстоят.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч