3. Септември победи Малеш в контрола

Септември победи Малеш в контрола

Отборът от Симитли спечели с 2:1

Септември (Симитли) победи с 2:1 Малеш (Микрево) като гост в контролна среща, предаде кореспондент на Novsport.com. И трите попадения в мача паднаха през второто полувреме като точни за тима от Симитли бяха Калоян Стоянов и Асен Топузов, а почетното попадение за домакините вкара Георги Жежев от дузпа. Мачът започна с осем минути закъснение по вина на главния съдия Йордан Воденичаров от Сандански. Димитър Коемджиев направи неофициален дебют със Септември.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0 като и двата отбора създадоха доста положения. Във 2-ата минута юношата на Милан в състава на Септември Антонио Михайлов изпълни хубав пряк свободен удар, но стражът на Малеш Васил Василев улови.

Десет минути по-късно след изпълнение на корнер нападателят на Малеш Светльо Сакаджийски стреля с глава в опасна близост до дясната греда.

В 20-ата минута Юлиан Колушев пропусна да изведе Малеш напред в резултата след като получи топката в зоната около вратарското поле, но ударът му с левия крак бе спасен от Ганев.

Малко по-късно Антонио Михайлов центрира отдясно в наказателното поле на Малеш и Андон Гущеров със странична ножица стреля над вратата.

В 36-ата минута Колушев навърза двама бранители на Септемрви, стреля по диагонала, но Ганев прояви своя рефлекс и спаси.

Три минути по-късно Гущеров с далечен удар прати топката на сантиметри над напречната греда на Малеш.

След почивката отборът от Симитли стоеше по-добре на терена особено след влизането на Атанас Николов, който пораздвижи нападението.

В 56-ата минута той изведе Калоян Стоянов сам срещу вратаря на домакините, но ударът му премина на сантиметри от дясната греда. Минута по-късно отново Николов и Калоян Стоянов разиграха топката отдясно и втория с диагонален удар по земя откри резултата за 1:0.

В 73-ата минута Асен Топузов се озова сам срещу вратаря на Малеш, който успя да отклони топката, но тя все пак попадна в мрежата.

Четири минути преди края на срещата вратарят на Септември Стоян Васев фаулира в наказателното поле Георги Жежев, а реферът Йордан Воденичаров отсъди дузпа, която потърпевшия отбеляза за крайното 1:2.

Утре от 11:00 отборът на Малеш играе с юношите ст. възраст на Славия, които са водачи в елитната група до 19 години. А следващите контроли на Септември са в неделя играят с Левски като единствено теренът трябва да се уточни и на 24 февруари с Миньор Перник в Симитли.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига