3. Септември победи с 2:1 Пирин 2001 в контрола

Септември победи с 2:1 Пирин 2001 в контрола

Септември (Симитли) постигна измъчена победа у дома с 2:1 срещу Пирин 2001. Головете за домакините отбелязаха Деничин в 38-ата и Башлиев в 82-ата минута. Точен за гостите от Благоевград в 33-ата минута бе Хаджигаев, предаде кореспондент на Novsport.

Старши треньорът на Септември Спас Стоименов излезе в експериментален състав, като единствените, които вдигаха възрастовата граница на отбора, бяха Бандев и Кацарски, но и двамата излязоха принудително още през първото полувреме.

Първият се контузи, докато Кацарски получи червен картон. Възпитаниците на Ивайло Андонов първи се добраха до гола след прострелен удар в 33-ата минута на Хаджигаев. Тогава Михов нацели левия страничен стълб на вратата пазена от Църваришки и при добавката младият нападател на тима от Благоевград вкара за 0:1. Пет минути по-късно домакините изравниха, чрез перфектно обработване на топката и удар от въздуха на Деничин. В 44-ата минута на Васил Кацарски му бе показан директен червен картон след като спря  непозволено голова атака на гостите. Това обаче не остави домакините от Септември с човек по-малко на терена и той бе заменен от друг играч.

През втората част в игра за Септември се появиха голяма част от титулярите на отбора, които стигнаха до победното попадение едва в самия край на мача. В 82-ата минута жокерът за отбора на домакините от есенния полусезон Александър Башлиев с удар от границата на наказателното поле вкара за 2:1. Голът в крайна сметка се оказа и гол на победата. Преди това наставника на Септември Спас Стоименов изгони Мирослав Тросков за неспазване на тактически указания- минути след като играчът се бе появил в игра. Това бе трета загуба за Пирин 2001 от общо пет изиграни контроли в предсезонната подготовка. Утре отново в Симитли местния тим ще играе нова контрола. Този път съперник ще бъде друг добре познат отбор този на Места (Хаджидимово).