3. Септември поведе във Втора лига след победа в Разград

Септември поведе във Втора лига след победа в Разград

Септември София победи с 2:1 Лудогорец II в Разград. С успеха столичани излязоха еднолично начело във временното класиране с максимален актив от 6 точки.

Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли". Като титуляри за дубъла на Шампионите излязоха Георги Терзиев, Педро Енрике и Рай Насименто. Двата отбора показаха добър футбол и изиграха оспорван и двуостър мач.

След равностойно начало Цветослав Петров нахлу в наказателното поле и стреля, но Димитър Шейтанов спаси. Топката се върна при Петров и той бе атакуван от бранител, като останаха сериозни съмнения за нарушение в наказателното поле. Главният съдия Георги Гинчев обаче не посочи бялата точка, а остави играта да продължи. В 35-та минута гостите използваха грешка в отбраната на Лудогорец II и откриха с попадение на Самб Бадара. Този резултат се запази до почивката.

След подновяването на играта Рай стреля опасно от фал в , но Шейтанов спаси. В 58-та минута Росен Иванов проби по левия фланг и намери Рай, но ударът на бръзилеца срещна гредата. Минута по-късно двамата повториха упражнението, но този път Рай не сбърка. Той засече красиво със задна ножица и прати топката в мрежата за 1:1. В 67-та минута Септември отново излезе напред в резултата, като гола отбеляза Айкут Рамадан. В 75-та минута Росен Иванов отново дриблира добре и стреля, но ударът му бе спасен от стража на гостите. При добавката Константин Димитров прати кълбото край вратата. "Орлите" опитаха финален щурм, но той не доведе до нищо сериозно пред вратата на Димитър Шейтанов и гостите успяха да запазят този резултат до края на срещата.

"Не заслужавахме да загубим, но явно е необходимо повече време за максималното израстване на нашите млади играчи", коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.