3. Септември (Сф) се върна на пътя на победите след успех с 3:1 над Ботев (Ихтиман)

Възпитаниците на Николай Митов направиха обрат след 0:1 на полувремето

Отборът на Септеври София се завърна на победния път, след като днес спечели трите точки като гост на Ботев Ихтиман. Възпитаниците на Николай Митов победиха с 3:1, след като на полувремето губеха с 1:0.

През първите 20 минути на срещата, гостите имаха няколко възможности да открият резултата. В 15' минута Анатоли Тодоров подаде към Петър Тончев, който записа първият пропуск. Само четири минути по-късно , отново Тодоров и Тончев сътвориха хубава атака , която завърши с удар на Тончев и спасяване на стража на Ихтиман - Милетко Христов. Минута след това събитията отново бяха пред противниковата врата, когато Кристиан Петров центрира, а удара на Данаил Иванов мина покрай страничната греда.

Противно на видяното през първата част, домакините стигнаха до попадение, след груба грешка в средата на терена, Янчо Aндреев се озова на стрелкова позиция, от която с хубав шут вкара за 1:0. Последва стъписване в редиците на Септември, а играчите на Ихтиман опитаха да стигнат до второ попадение без резултат.

На полувремето Николай Митов направи две смени, като в игра се появиха Николай Иванов и Михаел Кисьов, които замениха Димитър Андонов и Кристиан Петров. Анатоли Тодоров мина по крилото, а Ники Иванов застана зад Христо Спасов.

Още в 46-ата минута представилият се на високо ниво Николай Дюлгеров подаде към Спасов, който стреля, но ударът му излезе в аут. Играчите на Септември започнаха да диктуват темпото на игра и заслужено стигнаха до възможноста да изпълнят дузпа, за нарушение именно срещу Спасов. Нападателят застана зад топката и не пропусна да върне равенството в двубоя.

Само пет минути след това Петър Тончев вкара красив гол за 1:2. Бързото крило стреля с плътен шут, топката се удари в гредата и се оплете в мрежата на Христов. Три минути по-късно, страничният рефер отмени редовен гол на Христо Спасов за измислена засада, а минута след това Николай Дюлгеров стреля от разстояние, но без резултат.

В 35-ата минута домакините от Ихтиман, все пак стигнаха до възможност да изравнят. Играч в бяло стреля, но Емил Петров бе на мястото си и отрази неговият удар. В 41-ата минута , Септември поведе с 3:1, след като влезлият в средата на полувремето Димитър Воденичаров получи топка от Петър Тончев, стреля и не пропусна да подпечата победата на "септемврийци".

Септември (Сф) състав: Емил Петров, Кристиян Здравков, Данаил Иванов (U19) , Илиян Гаров, Стоян Предев, Димитър Андонов, Николай Дюлгеров, Анатоли Тодоров, Кристиан Петров, Петър Тончев и Христо Спасов.