3. Септември (Сф) сломи ЦСКА 2 с гол на Янко Сандански и се качи на върха

Септември (Сф) сломи ЦСКА 2 с гол на Янко Сандански и се качи на върха

Стойчо Атанасов вкара по един гол и в двете врати

ЦСКА II отстъпи с 1:2 при гостуването си на Септември (Сф) в Драгалевци. Янко Сандански вкара победния гол за Септември, след като Стойчо Атанасов първо си бе вкарал автогол, а след това изравни от малък ъгъл. Септември излезе начело във Втора лига с 46 точки, с една пред Етър, който има 45, но в понеделник е домакин на Лудогорец 2.

На стадиона в Драгалевци мачът започна с натиск на домакините, които разчитаха предимно на статични положения. Слави Петров обаче бе стабилен и не допусна сериозни опасности пред вратата си. Все пак съставът на Септември откри резултата в 16-та минута, след като Стойчо Атанасов си отбеляза автогол при опит да изчисти една топка.

В следващите минути Септември бе по-активният тим на терена и Слави Петров на няколко пъти се намеси авторитетно след удари на Николай Цветков и Янко Сандански. В края на полувремето младите „армейци” също създадоха чисто положение чрез Румен Руменов, чийто мощен шут мина на педя от гредата.

След почивката ЦСКА II започна по-смело да поглежда към вратата на съперника. В 52-та минута Кристиян Малинов изведе чудесно влезлия на почивката Търтов, но вратарят на домакините предвидливо излезе и улови. 8 минути по-късно чудесна възможност се откри и пред Мартин Симеонов.

Равенството бе възстановено в 70-та минута, когато Стойчо Атанасов се пребори за една топка и от нищожен ъгъл порази вратата на Септември.

След изравняването домакините се вдигнаха на щурм, а Слави Петров отново се отличи с блестяща изява след удар на Тончев. Септември все пак стигна до победата в самия край на мача, когато Янко Сандански не остави шансове на младия „армейски” вратар с удар от границата на наказателното поле.

Септември - ЦСКА II 2:1

ЦСКА II: 1. Слави Петров, 2. Стойчо Атанасов, 5. Красимир Станоев, 3. Мартин Симеонов, 17. Петър Витанов (к), 8. Никола Колев, 15. Кристиян Малинов, 7. Румен Руменов, 18. Александър Георгиев (46-Търтов), 14. Добромир Бонев, 9. Тонислав Йорданов
Резерви: 99. Петър Л. Петров, 4. Асен Петров Георгиев, 19. Георги Костов, 10. Георги Търтов, 6. Валентин Антов, 11. Никола Борисов, 20. Петър Д.Петров
Старши треньор: Светослав Тодоров