3. Септември (Симитли) би новак във "В" група

Септември (Симитли) би новак във "В" група

Септември (Симитли) победи с 5:2 новия член на Югозападната „В” група Перун (Кресна) в последната си контрола от предсезонната подготовка, играна на помощния терен в Симитли.

Септември (Симитли) победи с 5:2 новия член на Югозападната „В” група Перун (Кресна) в последната си контрола от предсезонната подготовка, играна на помощния терен в Симитли. Проверката бе като учебна игра за момчетата на Стефан Гошев, които преди по-малко от 24 часа направиха 2:2 с Пирин (Разлог). Треньорът Стефан Гошев запази голяма част от основните си футболисти и пусна няколко юноши.

Двубоят бе ръководен от треньора в детско-юношеската школа Спас Стоименов, а странични съдии бяха юноши на Септември (Симитли).

През първото полувреме паднаха три гола от статични положения. Домакините поведоха до 10-ата минута с 2:0. И двете попадения вкара с глава след центриране от корнер завърналият се от Пирин (Разлог) Ивайло Иванов-Папен. Гостите от Кресна намалиха резултата в 20-ата минута след перфектно изпълнен фаул на Николай Цветков. През втората част в игра за Септември (Симитли) се появи изпълнителният директор на тима Методи Стойнев, който, макар и натежал, се отчете с два гола и даде два голови паса.
В 56-ата минута Смилен Златанов центрира остро в наказателното поле, Методи Стойнев пропусна хитро топката за Кирил Георгиев, който се разписа за 3:1.Клубният шеф на Септември (Симитли) вкара първото си попадение в 60-ата минута след хубаво двойно подаване със Смилен Златанов за 4:1. В 73-ата минута резервният вратаря на Септември (Симитли) Станислав Карадалиев фаулира Венци Стоянов, а Костадин Велков вкара отсъдената дузпа за Перун (Кресна). Две минути преди края на двубоя Методи Стойнев беше изведен на изгодна позиция сам срещу вратаря и оформи крайното 5:2 в мача.

Следващата неделя стартира шампионата в „Б” група, като в първия кръг Септември (Симитли) гостува на новака Раковски.

Септември (Симитли): Стоян Васев, Антон Мангурев, Методи Илиев, Ивайло Иванов, Антон Тодоров, Иван Балтов, Смилен Златанов, Кирил Георгиев, Велизар Попвасилев, Цветан Николов, Костадин Златанов ( Станислав Карадалиев, Давид Гълъбов, Методи Стойнев, Асен Топузов, Красимир Несторов, Симеон Дюлгерски)

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига