3. Септември (Симитли) бие Сливнишки герой в голов трилър

Септември (Симитли) бие Сливнишки герой в голов трилър

След 5 мача без успех Септември (Симитли) победи у дома с 5:3 Сливнишки герой в мач от 24-ия кръг на Западната „Б” група. Хетрик за домакините реализира Калоян Стоянов, а по веднъж се разписаха Тихомир Костурков и Антонио Михайлов

След 5 мача без успех Септември (Симитли) победи у дома с 5:3 Сливнишки герой в мач от 24-ия кръг на Западната „Б” група. Хетрик за домакините реализира Калоян Стоянов, а по веднъж се разписаха Тихомир Костурков и Антонио Михайлов. За гостите на два пъти точен беше Огнян Стефанов и веднъж Емил Колев, предаде кореспондентът на Novsport.com. Така Септември (Симитли) се утвърди в средата на таблицата с актив от 30 точки, докато тимът от Сливнишки герой е на последното, 9-о място със скромния актив от 16 точки.

Още в 8-ата минута вратарят на гостите и капитан на отбора Янко Димитров спаси удар с глава на Калоян Стоянов след центриране от корнер. Минута по-късно Димитров събори в наказателното поле Атанас Николов и реферът свири дузпа, която Калоян Стоянов превърна в гол за 1:0.

Гостите изравниха в 11-ата минута чрез Огнян Стефанов след грешка в отбраната на Септември (Симитли).

В 16-ата минута Андон Гущеров центрира в наказателното поле и Тихомир Костурков направи резултата 2:1.

В 20-ата нападателят на Септември Калоян Стоянов пресече пас в половината на гостите и прехвърли напусналия очертанията на вратата Янко Димитров за 3:1. В 42-ата минута Калоян Стоянов със шпагат засече центриране отдясно на Анатоли Лулейски и оформи своя хетрик в мача. При резултат 4:1 за Септември (Симитли) завърши първото полувреме.

След почивката старши треньорът на домакините Стефан Гошев направи три промени. В игра се появиха Антонио Михайлов и юношите Смилен Златанов и Асен Топузов. Изключително добре се включи юношата на Милан Антонио Михайлов, който вкара единственото попадение през второто полувреме за Септември (Симитли). В 66-ата минута той надбяга двама бранители и с удар по диагонала направи резултата 5:1. Преди това той направи няколко красиви отигравания, които бяха аплодирани от публиката по трибуните.

В 79-ата минута Огнян Стефанов изскочи зад защитата на Септември и направи резултата 2:5. В 83-ата Емил Колев засече центриране отдясно за крайното 3:5 в мача.

Двубоят беше ръководен от Мартин Александров, който е син на бившия председател на Съдийската комисия Борислав Александров. Последният изгледа мача в Симитли. Като цяло обаче неговият син нямаше много работа, освен решението да даде дузпа на домакините през първата част, която обаче бе 100-процентова.

Състав Септември (Симитли): 1.Стоян Васев, 2. Методи Илиев, 5. Иван Балтов, 6. Васил Кацарски (к), 14. Андон Гущеров, 8. Тихомир Костурков ( 64-Смилен Златанов), 27. Антон Мангурев, 11. Анатоли Лулейски ( 45-Асен Топузов), 18. Атанас Николов ( 45-Антонио Михайлов), 19. Калоян Стоянов.

Състав Сливнишки герой: 86. Янко Димитров (к), 4. Димитър Димитров (45-Ивайло Самарджиев), 14. Мартин Пенев, 2. Николай Величков, 17. Николай Миланов, 22. Аспарух Василев, 11. Валентин Миленов, 21. Иван Павлов ( 60-Венци Алдев), 10. Емил Колев, 13. Огнян Стефанов, 15. Мариян Хаджиев.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига