3. Септември (Симитли) и Банско направиха боево реми

Септември (Симитли) и Банско направиха боево реми

Септември (Симитли) завърши 2:2 срещу гостуващия Банско в мач от 22-ия кръг на Западната „Б” група, като това бе четвърти мач без успех за приятната изненада в турнира за Купата на България.

Септември (Симитли) завърши 2:2 срещу гостуващия Банско в мач от 22-ия кръг на Западната „Б” група, като това бе четвърти мач без успех за приятната изненада в турнира за Купата на България. Отборът на Банско пък все още няма победа под ръководството на новия треньор Валентин Лазаров. Иван Балтов и Атанас Николов се разписаха за домакините, а Васил Захариев и Костадин Аджов бяха точни за гостите. Банско остава на 4-о място с 33 точки. Септември Симитли е на 6-о място с 27 точки.

Първите два точни удара в мача бяха за гостите от Банско. Първо в 10-ата минута Иван Балтов сбърка в центъра, последва контраатака, която завърши с удар на Костадин Аджов в ръцете на Васев.

Три минути по-късно Благой Наков изведе Васил Панайотов, но и той стреля в ръцете на вратаря.

Първият точен удар за домакините беше в 18-ата минута, направи го Андон Гущеров, който засече отбита топка, но липсваше сила в изстрела му и Янев улови безпроблемно.

В 28-ата минута халфът на гостите Благой Наков опари през ръкавиците пръстите на Васев с удар пред наказателното поле.

Домакините от Септември (Симитли) стигнаха до най-чистото положение в 35-ата минута. Антонио Михайлов от 6-7 метра стреля, вратаря Янев изби, а Андон Гущеров направи добавка с глава в аут.
Натискът на домакините даде резултат в 42-ата минута, когато Иван Балтов с глава засече центриране от корнер за 1:0.

В началото на втората част Благой Наков подсказа с удар от далече, че отборът на Банско не се е предал. Десет минути по-късно именно той центрира от дясно на Васил Захариев за 1:1. Гостите стигнаха и до обрат в 72-ата минута, когато Васев изби удар от фаул на Наков, Костадин Аджов овладя топката пред наказателното поле и със завъртане я прати в десния ъгъл на вратата за 1:2. Атанас Николов изравни за крайното 2:2 с майсторско изпълнение от фаул в 79-ата минута на мача.

Състав Септември (Симитли): 1. Стоян Васев, 2. Методи Илиев, 24. Димитър Коемджиев, 5. Иван Балтов (ж.к), 6. Васил Кацарски (к), 14.Антон Тодоров (ж.к), 7. Андон Гущеров, 8. Тихомир Костурков, 9. Антонио Михайлов (60-Атанас Николов), 11. Анатоли Лулейски (57-Цветан Николов), 11 .Калоян Стоянов.

Състав Банско: 1. Костадин Янев, 6. Атанас Спириев, 14. Иван Топузов (ж.к), 13. Костадин Слаев (к), 15. Димитър Крушовски, 18. Георги Ангелов, 21. Благой Наков (ж.к), 10. Васил Панайотов (54-Сергей Георгиев), 13. Самир Аесс, 8. Костадин Аджов (90-Йордан Лечов), 16. Ваис Кьосов (62-Васил Захариев).

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига