3. Септември (Симитли) излъга Чавдар (Етрополе) с 1:0 на собствения си стадион

Септември (Симитли) излъга Чавдар (Етрополе) с 1:0 на собствения си стадион

Септември (Симитли) започна отлично пролетния полусезон, след като постигна победа с 1:0 срещу Чавдар (Етрополе) в мач от 16-ия кръг на Западната "Б" група, предаде кореспондентът на Novsport.com.

В герой за домакините се превърна влезлият през втората част, като резерва Владислав Шумантов, който отбеляза единственото попадение в 78-ата минута на мача.

В 18-ата минута Русков от гостите изпробва рефлекса на Сотиров с удар от далече. Последваха силни изяви под рамката на вратата и на неговия колега Яначков от Чавдар (Етрополе). Първо в 23-ата  той спаси силен удар на Иво Тренчев, а топката се отби в гредата, за да  излезе в аут.

Малко по-късно Атанас Лясков нахлу в наказателното поле, но отново Яначков бе на висота и отрази удара му. До края на полувремето с пропуск за домакините се отчете и завърналия се от Китай Петър Шопов.

След почивката Петър Шопов, който бе картотекиран в последния момент пропиля най-чистото положение за домакините, след като бе изведен очи в очи със стража на гостите.

В 78-ата минута късмета на Яначков изневери и трябваше да вади коженото кълбо от мрежата си.

Тогава Лясков върна топка пред наказателното поле към влезлият, като резерва  Шумантов, който с плътен удар вкара за -1:0. В самия край на мача гостите бяха близо до изравняване, но този път гредата помогна на домакините да удържат крехката си преднина.

Това бяха първи три точки за треньора Юри Васев начело на Септември (Симитли), който зае този пост преди Нова година.

Двубоят изгледаха около 200 зрители, като гостите от Етрополе също получиха подкрепата на един автобус свои привърженици.

В следващия кръг Септември (Симитли) гостува на Бдин във Видин.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч