3. Септември (Симитли) излъга Пирин (Разлог) с 1:0 в контрола

Септември (Симитли) излъга Пирин (Разлог) с 1:0 в контрола

Септември (Симитли) победи с 1:0 Пирин (Разлог) в контролна среща, която се игра на терена в Крупник, предаде кореспондент на Novsport.com. Единственото попадение в мача вкара Даниел Дюлгеров в 87-ата минута.

Двубоят започна с пропуск на Атанас Лясков, който в 21-ата минута с глава засече центриране от ляво на Цветан Николов. Пет минути по-късно Цветан Николов нацели левия страничен стълб след хубав пас на Цанко Томов. В 30-ата минута Добрев извърши нарушение в наказателното поле срещу Николов и реферът Стефан Апостолов отсъди дузпа в полза на символичните домакини. Стражът обаче поправи грешката си и успя да спаси удара от бялата точка на Атанас Лясков.

След почивката домакините стигнаха до гол в 64-ата минута на Петър Шопов, който обаче бе отменен заради нарушение срещу вратаря Жегов. В 77-ата минута на Шарланджиев от състава на Пирин (Разлог) му бе показан втори жълт картон и съответно червен заради това, че попречи за бързото изпълнение на един фаул.

Натискът на Септември (Симитли) в заключителните минути на мача се усили и бе само въпрос на време да се стигне до гол. Първо в 80-ата минута Даниел Дюлгеров стреля опасно над вратата, а три минути по-късно Петър Шопов не успя да преодолее стража на гостите озовал се очи в очи с него.

В 87-ата минута след изпълнение на корнер, отбраната на Пирин (Разлог) не успя да се справи с изчистването на топката и позволи на Даниел Дюлгеров да вкара единственото попадение в мача. Това бе едва втора победа за тима на Септември (Симитли) в контролите от началото на зимната подготовка, след като преди това успя да победи с 2:0 дубъла на Левски.

След мача и двамата треньори Юри Васев на Септември (Симитли) и Иван Стойчев на Пирин (Разлог) останаха доволни от контролата и показаното от техните играчи на терена.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч