3. Септември (Симитли) победи с 1:0 Пирин (Банско) при представянето на отбора

Септември (Симитли) победи с 1:0 Пирин (Банско) при представянето на отбора

Септември (Симитли) победи с 1:0 втородивизионния Пирин (Банско) в последната си контролна среща от предсезонната подготовка. С тази среща отборът трябваше да бъде представен официално пред местна публика, но с цел да бъде запазена тревната настилка в Симитли за първия шампионатен мач с Левски (Елин Пелин) на 22 февруари, двубоят се игра на терена в Крупник.

Първото пулувреме не предложи кой знае какви футболни качества и действията се развиваха предимно в центъра на терена. За малкото голови положения пред двете врати спомогна и тежкият терен, който затрудни максимално момчетата на Борис Николов и Спас Стоименов.

През втората част аматьорите от Симитли се добраха до гола в 72-ата минута на мача, въпреки кадровите проблеми, с които започнаха този мач. Тогава при едно от поредните центрирания в наказателното поле на символичните гости Цанко Томов се извиси над всички и с глава прати топката към вратата на Лазар Иванов. Младият страж парира удара в първия момент, но при добавката нямаше какво да направи и позволи на Васил Кацарски да се разпише за 1:0.

Голът впоследствие се оказа и победен, въпреки че тимът от Банско натика домакините в тяхната половина на заключителните минути на мача. Най-чистото положение за банскалии изтърва Цветан Павлов в 82-ата минута на мача. Тогава аматьорския национал получи топката в наказателното поле на домакините и с глава я прати на сантиметри от десния страничен стъб на вратата.

С това положенията в срещата се изчерпаха, а старши треньорът на Пирин (Банско) направи няколко хокейни смени с цел да промени негативния резултат, но и това не помогна. Това бе едва втора загуба за втородивизионния тим от началото на зимната подготовка. Септември (Симитли) пък завърши подготовката си като в изиграните досега 7 контроли записа три победи , три ремита и една загуба