3. Септември (Симитли) победи с 2:1 Марек в мач без значение

Септември (Симитли) победи с 2:1 Марек в мач без значение

Септември (Симитли) победи с 2:1 Марек в последния си домакински мач за това първенство в Западната „Б” група, предаде кореспондентът на Novsport.com. Двубоят бе без значение за двата отбора и в тази връзка треньорите Юри Васев и Анжело Кючуков дадоха шанс на доста от резервите си.

Септември (Симитли) победи с 2:1 Марек в последния си домакински мач за това първенство в Западната „Б” група, предаде кореспондентът на Novsport.com. Двубоят бе без значение за двата отбора и в тази връзка треньорите  Юри Васев и Анжело Кючуков дадоха шанс на доста от резервите си.

Головете паднаха през втората част на срещата, а два от тях бяха от дузпа. Първото полувреме пък ще се запомни с гредата на Валентинов от Марек. Преди това домакините от Симитли бяха близо до гола, но удар на Балтов с глава още в 4-ата минута мина встрани от вратата.

В 15-ата минута пък реферът Димитър Петков подмина чиста дузпа за игра с ръка на Данаилов от Марек в наказателното поле.

Две минути по-късно Румен Ангелов пропусна да изведе гостите напред в резултата, след като бе изведен зад отбраната на Септември (Симитли). До края на полувремето с пропуски за домакините от Симитли се отличиха Младенов, Панев и Дюлгеров. Минута преди края на първото полувреме голмайсторът на Марек се възползва от извеждащо подаване и нацели напречния стълб на вратата, пазена от младия Стоян Васев.  През втората част Цветан Николов се появи на терена и съживи играта на домакините. Още с първото докосване на топката успя да затрудни максимално стражът на Марек Видинов.

Отново вратаря на Марек прояви вратарски умения при удара с глава на Цветан Николов в 49-ата минута.

Три минути по-късно отново Цветан Николов създаде работа на отбраната на Марек и  принуди Георги Николов да го фаулира в наказателното поле с което спечели дузпа за своя отбор, която Костурков превърна в гол.

В 67-ата минута ветеранът в отбора на Септември  Антон Бачев можеше да покачи на 2:0, но Видинов отрази ударът му от фаул. Малко по-късно право да изпълнят дузпа получиха и гостите от Дупница за задържане на Мартин Илиев. Щатният изпълнител на 11-метровите наказателни удари Валентин Валентинов несбърка от бялата точка за 1:1.

Десет минути преди края на двубоя Цветан Николов увенча добрата си игра с победен гол от границата на наказателното поле и оформи крайния резултат 2:1 в полза на Септември (Симитли).

След края на срещата кметът на Симитли Апостол Апостолов отново заяви, че отборът е финансово обезпечен за следващия сезон и за това се водят преговори с 10 играчи. За сега обаче единственото сигурно попълнение си остава юношата на ЦСКА Димитър Димитров, който пази на вратата на Бдин (Видин). От тази седмица ще започнат преговори с ръководството на Пирин за привличането в отбора на Калоян Стоянов и Николай Димиров.

В края на сезона пък се замисля организирането на бенефисен мач на Петър Бандев, Антон Бачев, Спас Стоименов и Методи Стойнев. На Бандев е предложена работа в детско-юношеската школа на отбора през следващия сезон. Останалите трима вече са на работа в клуба.

Отборът ще бъде напуснат през лятото и от Владислав Шумантов, който отказва да играе за Септември (Симитли), след амнистията от страна на ръководството заради системно неспазване на режима. Той по всяка вероятност ще подсили столичния Академик.

Кметът на Симитли Апостол Апостолов не се е отказал и с идеята за изграждането на футболен интернат в града.
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч