3. Септември (Симитли) пое глътка въздух в битката за оцеляване, победи Бдин с 2:0

Септември (Симитли) пое глътка въздух в битката за оцеляване, победи Бдин с 2:0

Отборът на Септември (Симитли) изигра един от най- силните си мачове от началото на сезона в Западната „Б ” група, побеждавайки в мач от 14 кръг претендента за промоция в „А” група Бдин Видин с 2:0, предаде репортер на Novsport.com.

Автор и на двете попадения стана Андон Гущеров, съответно в 21 и 58 минута. На три пъти и гредите помогнаха на вратаря на гостите Димитър Симеонов. Гостите изпуснаха дузпа, а в добавеното време останаха и с човек по-малко, заради червен картон на Симеонов.

След равностойни първи двадесет минути, домакините от Симитли откриха резултата в 21 минута. Антон Мангурев центрира отдясно , топката достигна до Гущеров, който остана непокрит в наказателното поле и вкара за 1:0.

В 39 минута, след центриране отдясно, защитата на гостите изпита колебания и позволи на Калоян Стоянов с глава да насочи топката към вратата, но Георги Николов изчисти от голлинията, предотвратявайки сигурно попадение.
В 41 минута вратарят на гостите Симеонов  спаси силен удар на Атанас Николов от фаул.

До края на първите 45 минути резултатът и развоя на събитията на терена останаха непроменени.
Второто полувреме започна с натиск на Спетември.  В 58 минута Атанас Николов изпълни фаул, на метър зад наказателното поле, но ударът му срещна лявата греда.

Минута по-късно, след центриране отдясно, Гущеров прати топката под напречната греда за 2:0, оформяйки крайния резултат в срещата.

Това обаче далеч не беше всичко в мача. В 60 минута младият вратар на Септемви Стоян Васев фаулра в наказателното поле Борислав Борисов и реферът Игнатов отъсди дузпа в полза на Бдин. Зад топката застана Цветомир Тодоров, който стреля над вратата и пропусна отлична възможност да върне тима си в двубоя.

Пропуснатата дузпа разколеба Бдин. В 71 минута Атанас Николов се нагърби да изпълнява фаул, като нацели лявата греда на вратата на Симеонов. Четири минути след това, при опит на Иво Лазаров да центрира отдясно, топката кацна на напречната греда.

В края на добавеното време на мача Атанас Николов излезе очи в очи с вратаря на гостите, който игра с ръка извън наказателното поле и предотврати попадение. Съдията му показа директен червен картон. На негово място в игра се появи резервният вратар Станислав Антонов, а играта напусна Цветомир Тодоров.

Антонов се справи добре със ситуацията и отрази фаула на Николов.

До края на срещата така и не падна ново попадение, като след записаната победа домакините от Симитли могат да дишат по-спокойно в битката за оцеляване в групата, след като събраха актив от 16 точки и временно заемат 5 място в таблицата. Бдин (Видин) пък направи грешна стъпка в борбата си за промоция в „А” група, но все пак остава на третото място с 22 точки.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига