3. Септември Симитли влезе в Западната "Б" група след 1:0 над Малеш в Микрево

Септември Симитли влезе в Западната "Б" група след 1:0 над Малеш в Микрево

Септември (Симитли) победи, като гост с 1:0 прекия си конкурент Малеш в Микрево и с това си осигури участие в Западната "Б" група.

Футболният празник на стадиона в Микрево започна часове преди самия двубой. Около 2 000 зрители бяха заели местата си по трибуните, а десетки от тях останаха зад загражденията поради невъзможността на стадиона да побере всички. Гостите от Симитли получиха подкрепата на повече от 200 души. 150 привърженици на Септември получиха пропуски за двубоя от ръководството на отбора домакин.Също така бяха раздадени още 30 пропуска за ДЮШ, 20 пропуска за ВИП гости и 10 пропуска за ръководството на клуба.

Чест прави и на двете агитки, че се държаха спортсменски и не допуснаха да се стига до ексцесии, каквито бяха предварителните очаквания. Срещата бе поверена на елитна съдийска тройка в лицето на международния рефер Николай Йорданов и неговите помощници Веселин Мишев и Николай Ангелов.

В самия мач липсваха чисто головите положения, въпреки това мачът бе интересен, а допълнителен колорит  за добрата обстановка придаде настроението по трибуните, както и  тъпаните и зурните, които огласяха целия стадион. Гостите от Симитли имаха възможност да поведат в резултата още в 4-ата минута, но удар с глава на Васил Кацарски мина встрани от вратата. Домакините нападаха основно, чрез своя голмайстор Цветан Николов, но острието загуби всички единоборства с персоналния си пазач Иво Тренчев.

Все пак Николов създаде най-чистото положение за своя отбор, а в 55-ата минута от удобна позиция стреля право в ръцете на стража на Септември Иван Църваришки. Влезлият през втората част за гостите Анатоли Лулейски в 75-ата минута нацели напречната греда, но за негово нещастие топката не падна зад гол линията. Отново Лулейски бе в основата на поредната опасност пред вратата на Малеш в 80-ата минута, а три минути по-късно друга резерва Петър Бандев разпечата вратата на домакините за 1:0, след като отблизо разстояние не остави шансове на Боби Стоянов. Преди това треньорът на домакините Пламен Мицански бе заменил Цветан Николов с дефанзивния Петър Кепов с цел да се запази нулевото реми, което устройваше неговият отбор, но впоследствие се оказа, че е сбъркал.

Минута преди да изтече редовното време Георги Георгиев - Карчо от тима на гостите за забавяне на играта получи втори жълт и респективно червен картон. Въпреки това отборът на Септември  удържа  крехката си преднина от един гол  и заслужено ликуваше накрая.

Представителят на ЗС на БФС Борис Димитров им връчи купата за първенци в третия ешелон, и с това беше поставено началото на празненствата в Симитли по случай влизането на отбора в Западната "Б" група.