3. Септември (Симитли) закотви Малеш на дъното след драма в последните секунди (снимки)

Отборът на Септември (Симитли) спечели опашкарското дерби на XII кръг в Западната „Б” група срещу Малеш (Микрево) с 2:0 в мач, който показа защо тези два тима заемат последните места в класирането на първенството.
Мачът беше повече от скучен, като всичко по-интересно се случи в последните минути, когато всички на стадиона в Симитли си мислеха, че срещата ще завърши закономерно без победител и голове.
През целия двубой скуката тотално властваше на стадиона, като двата отбора рядко имаха шансове да атакуват противниковите врати.
Все пак домакините от Септември бяха по-активният състав, търсиха повече победата и успяха да я постигнат.

Първата по-сериозна опасност пред една от двете врати дойде в 8 минута, когато Атанасов получи пас на точката за изпълнение на дузпа, стреля, но защитник на гостите протегна крак и изби.
Малеш отговори в 37 минута, когато Марин Георгиев нацели гредата, след удар от границата на наказателното поле.

До края на първата част резултатът остана непроменен, като футболистите и на домакините, и на гостите се изнервиха и си спретнаха меле в добавеното време. Съдията обаче не показа картони, като се наложи охранителите на стадиона да се включат и да разтърват играчите.

Домакините от Симитли започнаха вихрено второто полувреме. Три минути след неговото начало Илиев изпълни пряк свободен удар, след който топката се удари в напречната греда и тупна на голлинията, но не влезе във вратата.
До края на мача действията на терена останаха непроменени. Когато всички очакваха добавеното време от съдията, след което мача да приключи при нулево равенство, домакините от Симитли нанесоха своя удар.
В 88 минута Септември поведе в резултата. Гущеров пусна пас към влезлия в наказателното поле на Малеш Атанас Николов, който с прехвърлящ удар не остави никакви шансове за вратаря на гостите Василев.

Само минута по-късно Стоянов от отбора на домакините изведе Атанас Николов в наказателното поле, който се озова очи в очи с Василев. Успя да го финтира и стража на Малеш нямаше какво друго да направи, освен да го фаулира. Съдията отсъди дузпа, която беше реализирана от Стоянов.
Така съставът на Септември (Симитли) постигна първа победа, откакто начело на тима застана новия старши треньор Стефан Гешов. Успехът е общо втори за отбора от началото на сезона и изкачва състава на седмата позиция, извън зоната на изпадащите.

Малеш продължава да е на последното място в таблицата, с едва пет точки.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига