3. Септември (Симитли) записа първа победа в контролите

Септември (Симитли) записа първа победа в контролите

Септември (Симитли) победи с минималното 1:0 Пирин (Благоевград) в контролна среща, която се игра на стадиона в Симитли, предаде кореспондентът на Novsport.com. Единственото попадение в мача вкара Смилен Златанов през второто полувреме.

Победата бе първа за тима от Симитли по време на летните проверки. „Орлетата” продължават да нямат победа в контролите от началото на предсезонната подготовка.

Дебют за Пирин в днешния мач направи халфът Костадин Кацимерски, който разтрогна с Миньор. Цял мач за „орлетата” изигра и завърналият се от Казахстан Георги Даскалов. Отборът на Септември (Симитли) бе по-добрият отбор на терена и заслужено победи. По опасните положения за Пирин създаде Георги Даскалов, който обаче не успя да се разпише.

Най-чистото положение през първото полувреме бе за Септември (Симитли). В 18-ата минута Давид Гълъбов намери в наказателното поле Асен Топузов, който прати топката над вратата. В средата на полувремето Костадин Марков от състава на Септември се контузи и бе заменен от Смилен Златанов. Негов удар пет мунити преди края на първата част профуча покрай сглобката на вратата. За Пирин Георги Даскалов се отчете с няколко удара, както и центрирания в наказателното поле на домакините, които обаче не доведоха до гол.

В 51-ата минута Септември (Симитли) поведе в резултата с гол по диагонала на Смилен Златанов. Малко по-късно, в 60-ата минута, Ради Бачев пропусна да удвои преднината на домакините.

В 86-ата минута нападателят на Септември Атанас Николов влезе грубо в краката на Борис Шиндов и реферът от Сандански Иван Бабанов му показа втори жълт  и респективно червен картон.

Така след шест поредни загубите в контролите, Септември (Симитли) записа първа победа по време на предсезонната си подготовка. За тимът от Благоевград, който очаква да попълни обединената „Б” група, това бе шеста загуба в проверките.

На 1 август на „Царско село” Пирин играе с израелския Петах Тиква, а Септември гостува на 4 август на Миньор за представянето на „чуковете”.

Състав Септември (Симитли): Стоян Васев, Костадин Марков, Радослав Митревски, Димитър Коемджиев, Радослав Бачев, Иван Балтов, Мирослав Николов, Анатоли Лулейски, Асен Топузов, Антонио Михайлов, Двид Гълъбов ( Благой Стоянов, Стефан Карадалиев, Атанас Николов, Цветан Николов, Велизар Попвасилев, Ивайло Иванов, Методи Илиев, Антон Тодоров, Костадин Златанов).

Състав Пирин (Благоевград):
Георги Богданов, Мартин Станков, Мартин Иванов, Андрей Стоев (к), Румен Сандев, Георги Ризов, Антонио Хаджииванов, Григор Григоров, Петър Карачоров, Георги Даскалов, Костадин Кацимерски ( Захари Димитров, Борис Шиндов, Марио Митов, Атанас Георгиев, Кирил Домузетски, Илиян Христов)

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига