3. Септември (Симитли) записа трета загуба в контролите

Септември (Симитли) записа трета загуба в контролите

Радослав Бачев е най-новото попълнение на тима

Септември (Симитли) загуби с 1:2 у дома от новака в „Б” група Спартак (Плевен) в третата си контролна среща от началото на лятната подготовка, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Преди това момчетата на Стефан Гошев регистрираха поражения със същия резултат от елитните отбори на Черноморец (Бургас) и Монтана.

Септември (Симитли) започна в състав& Стоян Васев, Мирослав Николов, Ивайло Иванов, Иван Балтов, Антон Тодоров, Антон Мангурев, Анатоли Лулейски, Борис Шиндов, Антонио Михайлов, Валери Цекин и Атанас Николов. Цекин и Шиндов идват от Славия и Пирин (ГД) и ще изкарат проби в отбора.

Спартак (Плевен) поведе с 2:0 в резултата в рамките на две минути през първата част. В 14-ата Ивайло Раденцов изпълни перфектно пряк свободен удар за 0:1. Две минути по-късно отбраната на Септември остави необезпокояван от никого Тихомир Тодоров в наказателното поле, който си нагласи топката на удобния десен крак и с удар от въздуха удвои аванса на своите. Наставникът на Септември Стефан Гошев усети, че вратарят му Стоян Васев е разколебан след двете попадения и го замени преди почивката с Мартин Костадинов.

Домакините също имаха своя шанс, след като в 21-ата минута Атанас Николов преодоля двама бранители в наказателното поле, но последна преграда се оказа вратарят Станислав Антонов.

Недоволен от резултата, треньорът на Септември направи пет смени веднага след почивката. В игра се появиха Методи Илиев, Димитър Коемджиев, Велизар Попвасилев, Тихомир Костурков и Давид Гълъбов, който идва от Банско и също е на проби. В хода на мача бе подменен почти целия отбор, като влязоха още третият вратар Благой Стоянов, Асен Топузов, Смилен Златанов, Цветан Николов, Костадин Златанов и Ален Христов.Единствено цял мач на терена остана защитникът Ивайло Иванов, който се завърна от Пирин (Разлог), а Попвасилев се контузи и игра само няколко минути.

В 62-ата минута бе отмен гол на Септември (Симитли) поради засада. Тогава Методи Илиев изпълни фаул, Антон Тодоров с плонж засече топката с глава и Давид Гълъбов я вкара в мрежата, но попадението не бе зачетено.

Малко след това, в 69-ата гостите получиха право да изпълнят дузпа, заради нарушение в наказателното поле на вратаря Благой Стоянов срещу Влади Василев. Дошлият от Левски страж поправи грешката си и спаси удара на Ивайло Раденцов от бялата точка.

Почетното попадение за Септември (Симитли) вкара дошлият на проби Давид Гълъбов в 85-ата минута. Той получи извеждащ пас от Цветан Николов и намали за 1:2. В последната минута Гълъбов имаше претенции за дузпа, но елитният рефер Стефан Апостолов бе категоричен, че няма нарушение срещу него в наказателното поле на гостите.

Двата отбора на Спартак и Септември излизат един срещу друг в официален мач в шестия кръг на новото първенство в обединената „Б” група, като мачът е в Плевен.

След днешната контрола стана ясно, че ръководството на Септември (Симитли) се е договорило с опитния защитник Радослав Бачев, който ще подсили тима през новия сезон. Бачев за последно игра в Ботев (Пд), но наскоро разтрогна по взаимно съгласие договора си с „канарчетата”. Освен това, Септември е на път да привлече и Радослав Митревски от Пирин (Благоевград). Утре отборът на Септември заминава на десетдневен лагер в Банско, а следващата контрола е в сряда от 11.00 часа отново в Симитли срещу македонския Хоризонт (Търново).

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига