3. Школата на Иво Андонов победи тази на Христо Стоичков

Школата на Иво Андонов победи тази на Христо Стоичков

Школата на Ивайло Андонов победи тази на Христо Стоичков, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. В първи мач от 1/16-финалите на Държавното първенство за юноши родени през 1992 г., Пирин 2001 на Ивайло Андонов победи Чавдар (Етрополе) на Христо Стоичков с 2:1. Гостите от Етрополе поведоха в резултата още в 25-ата минута след удар от далечно разстояние на Диян Павлов за - 0:1.

Преди това с пропуски се отличиха Игнатов за Етрополе и националът Марио Колчагов за Пирин 2001. Така на почивката етрополци се оттеглиха с гол аванс в тяхна полза. Втората част обаче бе изцяло за момчетата на Христо Войнов, които доминираха на терена. Подобряването на тяхната игра през вторите 40 минути даде резултат и те стигнаха до изравнителното попадение в 65-ата минута.

Тогава след рикошет топката попадна на крака на Зимпарев, който от воле вкара за 1:1. Десет минути по-късно Граминов покачи на 2:0, след като получи пас на лявата греда и отблизо не сбърка за 2:1.  При този резултат завърши и двубоя. Реваншът е на 2 юни (вторник) в Етрополе.