3. Силно второ полувреме и победа на Беласица с 2:0 срещу Дунав

Силно второ полувреме и победа на Беласица с 2:0 срещу Дунав

Над 2000 души гледаха на живо срещата на стадион "Цар Самуил"

Силно второ полувреме и победа на  Беласица с 2:0 срещу Дунав

На стадион Цар Самуил се игра мачът от 7 кръг за първенството на втора професионална лига между отборите на Беласица Петрич и Дунав Русе. Гостите започнаха по-напористо и по-настървено мача. В 15-та минута Джонатан Нсонде центрира към Мариян Вангелов, който не успя да простреля Кирил Георгиев от 2 метра.

В 39-та минута гостите успяха да изпълнят два поредни корнера, което не им донесе нищо. В 40-та минута Симеон Вешев се озова в наказателното поле на домакините и  от 7-8 метра стреля, но топката се отби от тялото на Вальо Костов и не се стигна до отбелязване на попадение. В самия край на полувремето Джонатан Нсонде прояви егоизъм, не подаде към свободните Мариян Вангелов  и Пахама и така проигра най-чистото голово положение за отбора си.

През втората част на срещата отборът на домакините заигра в половината на гостите пи това им донесе успех. Влезлия в игра бразилец Лукас Гроси раздвижи нападанието на домакините. В 49-та минута Гроси от 15 метра с левия крак стреля опасно, но в ръцете на вратаря на Дунав. Натискът на домакините бе осезателен. В 59-та минута след корнер, изпълнен от Димитър Иванов, защитникът Вальо Костов изпрати с глава топката неспасяемо за 1:0. На два пъти по-късно Мариян Вангелов и Джонатан Нсонде не успяха от 2-3 метра да прострелят вратаря на Беласица Кирил Георгиев.

В 65-та минута Мартин Тодорски със страхотен шут от 20 метра изпрати топката в горния ляв ъгъл за 2:0. До края на мача пропуски за отбора на Беласица направиха Атанас Карачоров, Ирфан Садик и Аксел Таонса. Над 2000 зрители изгледаха този мач.