3. Славия би Нафтата след обрат, агитките се гонят

Славия би Нафтата след обрат, агитките се гонят

"Белите" ултраси се дразнят от радостта на бургаската агитка при гол

Славия победи Нефтохимик с 2:1 в контролна среща на „Овча купел”. „Белите” обърнаха „шейховете” с голове на Георги Христов и резервата Живко Желев, след като след половин час игра губеха с 0:1.

Попадение на Адриан Олегов във вратата на Славия не бе зачетено поради засада преди Емануил Манев вече да открие резултата в 29-ата минута при успешно завършена контраатака. Стамен Ангелов асистира. Тогава агитката на бургазлии се зарадвала, което подразнило ултрасите на столичани, които ги нападнали, но до сериозни инциденти не се стигнало заради реакцията на мирните зрители, пише "Дарик". Иначе имало "кратка саморазправа".

В 37-ата минута Славия изравни. Георги Христов засече центриране на Петър Димитров за 1:1.

През второто полувреме двата отбора замениха почти целите си състави.

Радослав Василев пропусна за Славия преди Живко Желев да оползотвори подаване на Радослав Димитров – Меси в 77-ата минута за 2:1.

Пет минути преди края Йордан Юруков удари напречната греда с шут от свободен удар.

СЛАВИЯ: Петров, Златков, Димитров, Христов, Сандански, Пашов, Филипов, И. Тодоров, Акиоши, Цв. Тодоров, Ставрич (Р. Димитров, Ж. Желев, Милчев, Бишеввич, Юруков, Гоергиев, Василев, Златинов, Божов)

НЕФТОХИМИК: Станев, Иванов, Олегов, Молдованов, Лефтеров, Димов, Г. Калоянов, Манев, Ангелов, Божинов, В. Калоянов (Стойчев, Костов, Канелов, М. Желев, М. Христов, Колев, Коларов)

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч