3. Сливен надигра за едно полувреме Добруджа с 2:0

Сливен надигра за едно полувреме Добруджа с 2:0

"Воеводите" не срещнаха съпротива

Сливен надигра без проблеми с 2:0 Добруджа в един от най-завързаните мачове на 9-ия кръг на Източната „Б“ група.

Миналогодишният участник в елита стигна до трите точки след два ранни гола и червен картон, докато втората мина без напрягане.

Домакините излязоха напред в 15-ата минута. Веселинов от зоната на лявото крило центрира с десния крак към Мирослав Миндев, пред него скочи Младен Димитров, който в опита си да изчисти топката я заби с глава в горния ляв ъгъл на собствената си врата.

В 26-ата минута Сливен покачи аванса си. Миндев подаде към Филипов, който навлезе в наказателното поле,  в краката му се хвърли Николай Илиев и съдията отсъди дузпа.

В този момент на терена се случиха и някои ексцесии, след като фен влезе на терена и удари вратаря Марков. Той обаче не бе пожален и получи червен картон преди изпълнението на наказателния удар. Феновете на Добруджа също едвам бяха озаптени от полицията.

Ивайло Петров реализира единадесетметровия удар.

Така завърши и първото полувреме. През второто Сливен имаше доста възможности за гол като в главен виновник това да не стане се превърна Ивелин Костов, който пропусна няколко много изгодни положения за своя тим.

С победата си „воеводите“ вече имат 14 точки и са в подножието около лидерите на Изток, докато Добруджа минава в долната половина на таблицата.

ОПИСАНИЕ НА СРЕЩАТА:

----------------- КРАЙ НА МАЧА ------------

------------------ Сливен - Добруджа 2:0 ------------------

90+2' Апостолов стреля, но Лазаров изби.

86' Положение и за Добруджа. Ивайло Ангелов центрира, Недко Ангелов отправи удар с глава, но Караманов лови

82' Отлично центриране на Филипов, при което от пет метра Миндев не нанесе добър удар и топката мина на сантиметри от десния страничен стълб 79' Приготвя се смяна в състава на Сливен. На терена се появява Иван Иванов, излезе Ивелин Костов.

76' Отново бърза атака в зоната на дясното крило, където Хюсеин Апостолов центрира, но Атанас Апостолов се размина с топката.

74' Бърза контратака на Сливен,  при която Костов бе изведен абсолютно сам срещу вратаря, но ударът му бе избит в корнер. След неговото изпълнение отново Ивелин Костов стреля от малък ъгъл, а вратарят пак изби.

70' Кирчо Крумов надигра трима футболисти по дясното крило и върна към Миро Миндев, който опита прехвърлящ удар, но той нямаше успех.

64'

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига