3. СНИМКИ: Бдин надви Банско и подгони баража за влизане в елита

СНИМКИ: Бдин надви Банско и подгони баража за влизане в елита

"Видин заслужава отбор в „А” група и ще го има”, обеща председателя на ПФК ”Бдин” Видин АД - Димитър Герасимов

Минимална домакинска победа с 1:0 над Банско спечели отборът на „Бдин” /Видин/ в среща от 24-ия кръг на Западната Б група. Около 700 зрители видяха от трибуните на стадион „Георги Бенковски” как Бдинци мачкат съперника, но топката за пореден път през този полусезон не навести повече от веднъж мрежата на гостите. Автор на единственото попадение стана отново Владислав Мирчев.

В 65-ата минута той засече отблизо прострелно подаване на Николай Цветков, след негова  великолепна акция на фланга. Това е 7 –ми гол на Владислав Мирчев от началото на пролетния полусезон за „Бдин”. Домакините имаха още шансове, особено преди почивката. Още в началните секунди на мача Цветков стреля, но неточно. Пак той не успя да вкара след пас на Тодоров. После дойде ред на Иван Мишев, който също на два пъти /между 29-а и 35-а минута/ подходи плахо преди завършващия удар и защитата на Банско избиваше топката. Тодоров пък се измъкна сам срещу вратаря на гостите и падна в наказателното поле, но рефера Атанас Костадинов не отсъди дузпа.

Със започването на второто полувреме видинския тим продължи да търси гола. В 62-ата минута в продължение на около 70 секунди топката не излезе от наказателното поле на Банско, но Сашо Стоянов опази мрежата си „суха” и този път. Последвалото малко след това попадение на Мирчев успокои домакините. До края те почти не създадоха голова заплаха, но и не позволиха на противника да се добере до равенството. За цял мач гостите осъществиха само една сериозна атака благодарение на Петър Тончев. В 37-ата минута той надбяга пазача си по фланга и подаде на Кьосов, но капитанът не уцели вратата на „Бдин”. В 90-та минута Мишев от „Бдин” стреля опасно, но защитник изби от голлинията. Преди началото на двубоя с едноминутно мълчание бе почетена паметта на дългогодишния рехабилитатор на „Бдин” Жоро Владински, който почина на 1 май.

Председателя на  ПФК”Бдин” Видин АД, Димитър Герасимов, пък обяви след мача:

„Победа и три точки-това е. От тук на нататък зависим от грешки на Своге. Всичко е в „Божиите  ръце”. Играем за победи и чакаме баража и „А” група. Въпреки, че Своге бие нас ни интересува играта ни. Победих ме. Това е важно. А Своге! Има ли са късмет, били са. Дай, Боже, да стигнем до бараж и там да бием. Ще  има голям празник за Видин. Много контузени момчета имам и не играха, но ще се оправят и ще бъдат готови за последните мачове. Не ме притеснява, че бием с 1-0, то и големите отбори печелят мачовете си с по 1-0. Ние гоним целта си - „А” група. Ще има много нови неща и промени във „Бдин”, и  то положителни. Вярвам на момчетата. Видин заслужава отбор в „А” група и ще го има!”

Зрители-750
Картони: За „Бдин”- жълти: Иван Мишев, за „Банско” Васил Туджаров и Георги Кавъков.

„Бдин”- 1. Тодор Кючуков, 19. Ангел Цолов, 20. Петър Кюмюрджиев, 3. Мирослав Ризов, 8. Костадин Гаджалов, 16. Димитър Петков /40м. Ивайло Иванов/, 11. Иван Мишев, 99. Цветослав Тодоров/63м.  Борислав Хазуров/, 88. Владислав Мирчев, 7. Петър Петров/87м. Георги Георгиев/.

„Банско”-12. Александър Сроянов, 20. Давид Стоянов, 5. Васил Туджаров, 2.Йордан Лечов, 18. Георги Ангелов/85м. Александър Кехайов/, 17. Слави Шопов, 13. Самир Аясс, 4. Петър Тончев, 16. Вайз Кьосов/65м. Сергей Георгиев/, 19. Васил Захариев/75м. Георги Кавръков/, 6. Атанас Спириев.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига