3. СНИМКИ: Бдин (Видин) удари Академик (София) с 1:0

СНИМКИ: Бдин (Видин) удари Академик (София) с 1:0

Бдин стартира с победа пролетния дял пред погледите на 1 700 зрители

Бдин стартира с победа с 1:0 след зимната пауза над  Академик София пред погледите на 1 700 зрители, между кoито председателя на УС Димитър Герасимов и изпълнителния директор Иван Бербатов.  Победния гол отбеляза Владислав Мирчев от дузпа в 38 минута. Преди мача духовник от Видинската Света Митрополия направи Водосвет в съблекалнята на Бдин и благослови играчите, треньорите и ръководството.

Под звуците на химна на България на Националния празник- 3 Март, двамата капитани Тодор Кючуков и Алек Манолов издигнаха националния флаг. Чисто футболно Бдин взе инициативата от самото начало и още  във 2-ата минута Хазуров бе изведен сам срещу вратаря от Димитър Петков – Макето, но би на сантиметри от гредата.  В 11-ата минута Цветомир Тодоров също излезе в чиста позиция, но бранител се намеси и изчисти.

Във 20-та минута отново Хазуров надбяга защитата на гостите, но ударът му бе блокиран от вратаря Младенов. Минута по-късно отново Боби Хазуров бе изведен на добре, но и този път бившият вратар на видинчани Николай Младенов спаси със сетни усилия. Хазуров демонстрира спринта си във 28-ма минута, когато отново надбяга защитата след пас на Керчев и бе фаулиран в наказателното поле, но арбитъра Ангелов не видя нарушение. Малко след това Хазуров получи контузия и бе заменен от Владислав Мирчев.

В 32-ра минута Мирчев намери елегантно Цветослав Тодоров с хубав мек пас, но таранът би покрай гредата.    Именно резервата Мирчев бе съборен в наказателното поле в 37-ата минута и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката и не сгреши 1-0. През втората част Бдин изпусна още няколко положения и пропусна да се поздрави с по-убедителна победа. Удари от далеч за Бдин опитаха Николай Цветков, Димитър Петков,  Мартин Керчев и Петър Петров, но не точно. Гостите имаха един шанс след ъглов удар, когато Гюлеметов достигна до топката на втора греда, но би в аут. В самия край на мача  Академик направи добра контраатака и нападателят им се озова на добра позиция, но опитният Тодор Кючуков го изпревари и изчисти топката.

ПФК ”Бдин” Видин- „Академик” София 1-0

Стартови състави:
ПФК „Бдин” Видин: 1. Тодор Кючуков/к/, 7. Цветан Зарев,  6. Георги Георгиев, 3 Петър Кюмурджиев, 3. Мирослав Ризов, 16. Димитър Петков, 10. Николай Цветков, 77. Мартин Керчев, 8. Петър Петров / 87м. Иван Мишев/, 9. Борислав Хазуров / 30м. Владислав Мирчев/, 99. Цветослав Тодоров / 75 м. Явор Въндев/.   В игра не влязоха Христо Матев, Ивайло Иванов,  Антонио Ласков и Ангел Цолов.
Старши треньор: Николай Нинов

„Академик” София: 51. Николай Младенов, 3. Мартин Василев / 65 м. Александър Костадинов/, 4. Радко Мутафчийски,  5. Борислав Гюлеметов, 10. Алек Манолов/к/, 13. Борислав Николов, 14. Николай Минков /76м. Петко Петков/, 1. Иво Райков, 18. Симеон Иванов, 20. Атанас Апостлов /80м. Владимир Бахъров/, 9. Георги Амзин.
Старши треньор: Сашко Христов

Голмайстор: Владислав Мирчев 38 м. – дузпа
Стадион: „Бенковски”- 1 700 зрители
Главен съдия: Ангел Ангелов-София
Помощници:Мартин Венев и Дениз Соколов-София

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига