3. СНИМКИ: Ботев отпадна от републиканското след реми с Векта

СНИМКИ: Ботев отпадна от републиканското след реми с Векта

В първия мач Векта победи с 2:1 и след днешното равенство "черно-белите" се класират в следващата фаза на турнира

Ботев завърши 0:0 с Векта в реванша от 1/8 финалите на републиканското първенство при набор 1996 година. В първия мач Векта победи с 2:1 и след днешното равенство "черно-белите" се класират в следващата фаза на турнира.

"Канарчетата" започнаха силно двубоя. В 5-ата минута Емил Камберов се измъкна зад защитата на Векта и остана сам срещу стража на гостите, но стреля слабо и право в него.

В следващите минути натискът на "жълто-черните" продължи, но нямаше чисти положения пред вратата на Димитър Николов.

В средата на първата част "черно-белите" поизравниха играта. Ники Марин и Геро Димитров постоянно тормозиха защитата на Векта с пробиви по двата фланга, като на няколко пъти се стигаше до опасни центрирания, но никой не успя да вкара топката в мрежата на Векта.

В началото на второто полувреме Векта взеха инициативата в свои ръце и натиснаха Ботев, като още в 38-ата минута играч в "черно-бяло" остана сам срещу Мартин Димитров, но стреля в аут. В следващите няколко минути "канарчетата" се опитаха да изравнят играта.

В 50-ата минута отново футболист на гостите остана сам срещу Мартин Димитров, но се засуети и топката му бе избита от защитник на Ботев. След трудното начало на втората част "жълто-черните" изравниха играта и дори натикаха своя съперник в половината му.

В последните 15 минути натискът на възпитаниците на Стефан Стоянов стана изключително масиран. След изключително меле в наказателното поле на Векта топката удари напречната греда, след което бе изчистена хаотично от защитник в "черно-бяло".

Седем минути преди края на мача, топката бе центрирана в половината на гостите, вратарят изпусна топката и последва ново разбъркване, в което защитник на Векта успя да изрита топката.

До края на мача нямаше други положения пред вратата на Векта, като на няколко пъти играта бе спирана, за да се окаже медицинска помощ на играчи на гостите.