3. СНИМКИ: Монтана се скъса да изпуска при 0:0 у дома срещу Ботев (Гълъбово)

СНИМКИ: Монтана се скъса да изпуска при 0:0 у дома срещу Ботев (Гълъбово)

Публиката на "Огоста" поиска оставката на Атанас Джамбазки

Монтана не успя да победи Ботев (Гълъбово), завършвайки наравно 0:0. След почивката нападателите на монтанци се скъсаха да изпускат и дадоха повод на феновете да поискат оставката на треньора Атанас Джамбазки. От официалната трибуна мача изгледа новият треньор на женския баскетболен тим на домакините Николай Буруков.

Първото полувреме бе изключително слабо, като най-интересното в него се случи във фаталната 13-та минута, когато Мирослав Антонов бе спънат в наказателното поле на гостите, но главният съдия Людмил Павлов даде сигнал играта да продължи. Етрополският рефер обаче не посмя да вдигне жълт картон на 27-годишният нападател, както изисква правилника, след като е преценил, че Антонов е симулирал.

Второто полувреме започна с натиск на Монтана и още в 47-та минута влезлият като резерва Венци Иванов бе изведен сам срещу падналия на тревата вратар, но стреля в аут.

В 65-та мин. Благой Наков се освободи майсторски от защитник на гостите и с левия крак насочи топката в долния десен ъгъл. Вратарят Мирослав Радев обаче се разпъна и изби.

Малко след това Пламен Коларов бе оставен непокрит в наказателното поле на Монтана, но стреля слабо и неточно в аут. В 82-та минута гостите останаха с десет души на терена. Тогава Иван Винков извърши безумно нарушение в средата на терена срещу Мартин Дечев и получи директен червен картон.

До края на мача пропуски за домакините направиха Антонов, Благой Наков и Йордан Тодоров-Паро.

Монтана - Ботев (Гълъбово) 0:0

Монтана:
Христо Иванов-кап., Мартин Дечев, Иван Михов, Георги Георгиев (74-Боян Гайтанов), Раиф Мурадов (46 Венци Иванов), Веселин Васев (46-Йордан Тодоров), Богомил Дяков, Владимир Мичев, Ерик Почански, Мирослав Антонов, Благой Наков. Треньор: Атанас Джамбазки.

Ботев:
Мирослав Радев, Мирослав Енчев, Добромир Димитров, Станислав Катранков, Даниел Добриков, Пламен Коларов, Иван Канев-кап., Джуниет Али (76-Янко Вълканов), Джуниет Ангелов (46-Георги Кирилов), Иван Тошев (62-Валентин Кьосев), Иван Винков. Треньор: Динчо Марков.

Жълти картони:
Мартин Дечев, Мирослав Антонов (Монтана); Даниел Добриков, Джуниет Али (Ботев).
Червен картон: Иван Винков (Ботев Гълъбово).

Гл. съдия:
Людмил Павлов.
Помощници: Ивайло Милков и Станислав Груев.

Стадион
“Огоста”-400 зрители

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч