3. СНИМКИ: Пирин завърши с победа в контролите

СНИМКИ: Пирин завърши с победа в контролите

Методи Костов направи хеттрик през първата част за крайното 4:2

Пирин (Благоевград) победи с 4:2 новака във „В” група Перун (Кресна) в контролна среща, играна на базата на „орлетата” в Рилци, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. Това бе последна проверка за двата тима преди началото на шампионата в Югозападната „В” група .

Пирин (Благоевград) и преди игра контрола с Перун, като тогава момчетата на Костадин Герганчев се наложиха с минималното 1:0 в Кресна. Това е общо трета победа за Пирин в летните контроли. „Орлетата” имат още една победа с 3:0 над Велбъжд (Кн), а преди това записаха седем поредни поражения в проверките.

В днешния мач хетрик до почивката реализира Методи Костов. Първото полувреме завърши при резултат 3:1 за домакините.

Трите попадения на Костов паднаха в 8-ата, 37-ата и 44-ата минути на мача. Освен трите попадения, Костадин Кацимерски удари греда за благоевградчани. В 30-ата минута Мартин Иванов от състава на Пирин си вкара автогол.

През второто полувреме двата отбора си отбелязаха още по един гол. Първо гостите от Кресна намалиха чрез Йордан грънчаров в 84-ата минута след разбъркване, а крайното 4:2 в 88-ата минута оформи Кирил Мутавджийски, който удари и греда преди попадението си.

Главен съдия на мача беше треньорът на вратарите на Пирин Ивайло Иваников, а по един футболист от двата отбора вдигаха флагчето на тъча. Проверката изгледа и спортният директор на Пирин Петър Михтарски.

В неделя Пирин започва първенството във Югозападната „В” група с гостуване на Струмска слава (Радомир), а Перун е домакинин на Сливнишки герой.

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига